24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,926 TL
  • 4,653 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

MEHMET TABAK HAKİM KARŞISINDA AĞLAYARAK İFADE VERDİ

Mehmet Tabak hakim karşısında ağlayarak ifade verdi

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ/PDY davaları kapsamında geçtiğimiz aylarda gözaltına alınıp tuuklanan ve FETÖ’nün Kocaeli’de ki Mütevelli heyetinde olduğu iddia edilen Mehmet Tabak hakim karşısına çıktı

04 Nisan 2017 Salı 19:25 Asayiş

Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz akşamı kalkıştığı hain darbe girişiminin ardından Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınıp tutuklanan Beşgen Mobilya’nın sahibi, işadamı Mehmet Tabak(67) hakim karşısına çıktı. Kocaeli Adliyesi 4’üncü Ağır Ceza Mahkmesi’nde gerçekleşen duruşmada konuşan Tabak suçsuz olduğunu söyledi.

 

Savunmasının yaparken gözyaşlarını tutamayan Tabak,” BİMER’e yapılan suçlamaları kabul etmiyorum. Bu şahısları tanımıyorum. Bu şahıslar ile mahkeme huzurunda yüzyüze gelmeye razıyım. Benim Bank Asya’ya gidip birebir işlem yapmam mümkün değildir. Benim bir çağrı üzerine para yatırmam da mümkün değildir. Ben kimsenin çağrısına, telkinine ve ricasına göre hiçbir yere para yatırmam” dedi. Sanığa HTS kayıtları üzerine soru sorulmasının ardından savunmasına devam eden Tabak,”  Telefon kayıtlarım ticaret ile alakalıdır. İşim gereği bu görüşmeleri yaptım. Toplumun her kesiminden birçok insan ile ticaret yapmışlığım vardır. Uzun yıllardır bu kentte esnaflık yapıyorum. KASİAD isimli derneğe üye olma amacım tamamen ticaridir.  İsteğim dışında tarafıma yapılan rica neticesinde derneğin yaşça en büyük isimlerinden biri olduğum ve saygı gördüğüm için dernek derneğin yönetim kurulu başkanı oldum. Bank Asya’dan ev kredisi aldığım için bankaya para yatırma işlemi yaptım. Masumum, tahliyemi talep ediyorum” dedi.


Ardından söz alan Gül Esen Mirkelam,” Müvekkilim KASİAD’ın bir silahlı terör örgütü olduğunu bilmemektedir. KASİAD yasal bir dernektir. Müvekkilim KASİAD’ı fesheden kişidir.  Müvekkilimin tarafı bellidir. Müvekkilim devletin tarafındadır. 1994 yılında vergi rekortmeni olmuştur.  Kendisi vertigo hastasıdır. Bir de şeker hastalığı bulunmaktadır. Müvekkilimin adli kontrol şartı ile serbest bırakılmasını talep ediyoruz” dedi. 5 dakikalık aranın ardından kararını veren mahkeme heyeti Bank Asya’da ki hesap hareketlerinin yeniden incelenmesine ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 18 Mayıs 2017 tarihine erteledi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kocaeli Emlakçılar Odası Son Sürat Çalışıyor

Kocaeli Emlakçılar Odası Son Sürat Çalışıyor