24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,926 TL
  • 4,653 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

MARKET HIRSIZI DÜZENLENEN OPERASYON İLE YAKAYI ELE VERDİ

Market hırsızı düzenlenen operasyon ile yakayı ele verdi

Kocaeli’de gerçekleşen 2 market soygunun zanlısı gerçekleştirilen operasyon ile yakayı ele verdi.

07 Nisan 2017 Cuma 21:57 Asayiş

12 Ocak ve 3 Nisan tarihlerinde Derince’de 2 ayrı markette meydana gelen silahlı soygun olayları ile ilgili Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği görevlilerinden oluşturulan özel ekibin şüpheli şahsın eşkâli doğrultusunda yapmış olduğu çalışmalarda her iki soygun olayını da aynı şahsın gerçekleştirmiş olduğu tespit edildi.

 

YAKAYI ELE VERDİ

Mahallede MOBESE ve işyeri kamera görüntüleri tek tek incelendikten sonra, şüphelinin kaçış istikametine göre çalışmalar yoğunlaştırıldı. Mahalle sakinlerine şahsın eşkali gösterildikten sonra şüpheli şahsın bölgedeki bir işyerinden mütemadiyen alışveriş yaptığı tespit edildi. Şahısın mahalle sakini olabileceğini değerlendiren emniyet ekipleri 6 Nisan günü 19.40 sularında şüpheli T.K yapılan operasyon ile yakayı ele verdi.


İTİRAF ETTİ
Yakalanan T.K isimli şahıs emniyette verdiği ifade de her iki olayı da kendisinin gerçekleştirmiş olduğunu söylerken şahsın olayda kullanmış olduğu plastik tabanca ile yüzünü gizlemek amacıyla kullandığı siyah renkli atkıyı kaçış güzergahında bulunan bir çöp kovası içerisinde bulundu. Ayrıca zanlı emniyette verdiği ifadede kredi kartı borçlarından dolayı böyle bir olayı gerçekleştirdiği ifade etti. T.K isimli şahıs emniyette tamamlanan işlemlerinin ardından Kocaeli Adliyesi’ne sevk edildi.

 

Adliyeye sevk edilen T.K’nın fayans ustalığı yaptığı, 2 prematüre çocuk sahibi olduğu için 30 bin TL kredi borcu olduğu ve 7 yabancı dil bildiği ortaya çıktı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Çocuklar da

Çocuklar da "hayır" diyor