19 Ekim 2017 Perşembe

  • 3,662 TL
  • 4,337 TL
  • 151,43 TL
  • 108.434
KOCAELİ 28°

LİSEDE OKUL ÜNİFORMASIYLA GÖZALTINA ALINDI, TUTUKLANDI

Lisede okul üniformasıyla gözaltına alındı, tutuklandı

Önceki gün Körfez’de 17 yaşındaki bir öğrenci polis tarafından okulda apar topar gözaltına alındı. Savcılığa çıkarılan 17 yaşındaki çocuk “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret” gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi.

19 Mayıs 2017 Cuma 18:19 Sürmanşet

Olay, 16 Mayıs Salı günü Körfez ilçesinde meydana geldi. Orhangazi Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi Batuhan Toso her sabah yaptığı gibi o güne yine okuluna gitti. 17 yaşındaki Batuhan ders arasında polisler tarafından apar topar gözaltına alındı. Gözaltındayken ailesine dahi haber verilmedi. Liseli Batuhan’ın ailesi olayı ancak oğulları savcılıktayken öğrenebildi.


AYNI GÜN TUTUKLANDI
Gözaltına alınmasının ardından sağlık kontrolünden geçirilen Batuhan, aynı gün Körfez Adliyesi’ne sevk edildi. Savcılık tarafından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen genç öğrenci çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

 


ÜNİFORMAYLA GÖTÜRDÜLER
Anne Muazzez Toso ve Cavit Toso oğullarının serbest bırakılması talebinde bulundu. Muazzez Toso, “Çocuğumuzun küfür etmesi iyi bir şey değil ama onu üniformayla gözaltına almak ve cezaevine kapatmak çok yanlış bir durum. Çocuğumun eğitim hayatı olumsuz etkilendi. Tam olarak ne yazdığı da bilinmiyor. Belki küfür etmemiş de olabilir. Bu sene sınava girecekti. Şimdi bütün geleceği bu olay nedeniyle etkilendi.” dedi.


İTİRAZ YAPILDI
Baba Cavit Toso ise yetkililerin duruma el atması gerektiğini söyledi. Cavit Toso, “Yetkililerden yardım bekliyoruz. Çocuğumuzun yaşı daha çok küçük. Çocuğumuzun cezaevinden çıkmasını istiyoruz. Bu verilen ceza çok ağır bir ceza. Konuyla ilgili gerekli itirazları yaptık. Şimdi olumlu bir şekilde sonuç almayı bekliyoruz” diye konuştu.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Yıldız Sutan’da toplu iş sözleşmesi imzalandı

Yıldız Sutan’da toplu iş sözleşmesi imzalandı