18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

KOTO DEVLET İLE BARIŞTI

KOTO devlet ile barıştı

Kocaeli Ticaret Odası Fethullahçı Terör Örgütü operasyonlarıyla oldukça itibar kaybetmişti. KOTO son dönemlerde devlet ile barıştı.

14 Aralık 2016 Çarşamba 14:24 Sürmanşet

İlimizin en köklü kuruluşları arasında yer alan Kocaeli Ticaret Odası Fethullahçı Terör Örgütü operasyonlarıyla oldukça itibar kaybetmişti. Odanın eski başkanı Murat Özdağ FETÖ kapsamında tutuklanmasının ardından Ticaret Odasında bir türlü sular durulmamıştı. AK Parti ve Devlet KOTO yönetiminin değişmesi taraftarıydı. Murat Özdağ ile birlikte yol yürüyen bazı isimler istifa etmek zorunda kaldı. Devlet, Özdağ'ın ekibini KOTO'dan silmek istiyordu. Ve herşey devletin istediği gibi ilerledi. AK Partinin istediği isimler geldi iş başına. KOTO Başkanlığına Semih Barış getirilirken meclis başkanlığına Akın Doğan seçildi. 

 

 

GÜZELOĞLU MESAFE KOYMUŞTU

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, eski KOTO Başkanı Murat Özdağ'a ilk gözaltına alınıp serbest kaldıktan sonra mesafe koymuştu. Vali Güzeloğlu hatta,' Murat Özdağ benim bulunduğum ortama kesinlikle gelmeyecek' bile dediği konuşulmuştu. Güzeloğlu'nun bu tepkisi Demokrasi meydanlarına da yansımış, Murat Özdağ  Vali Güzeloğlu ile göz göze bile gelmemeye özen göstermişti. Hatta ve hatta Güzeloğlu Demokrasi nöbetlerine katıldığında Özdağ alanı terk ediyordu. 

 

 

AK PARTİ TEMASA GEÇTİ

Murat Özdağ'ın ekibi KOTO'dan silindikten sonra AK Parti oda yönetimiyle temasa geçti. Karşılıklı ziyaretler yapıldı. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu yeni yönetimi makamında kabul etti ve iade-i ziyarette bulundu. Ticaret odası seçimlerine sayılı günler kaldı. Kocaeli Ticaret Odası yaşanan bu süreçte oldukça büyük bir yara aldı ve itibarı zedelendi. Lakin sonra yaşananlar, yönetimin değişmesi Devlet ile temas kurulması, Ticaret odasının kırılan itibarı bir nebze olsun tamir edildi.  

 

GÖRÜNMEYEN SEÇİM HAREKETLİLİĞİ VAR

Önümüzde ki aylar Kocaeli Ticaret Odasını hareketli günler bekliyor. Seçimler yaklaşıyor, oda başkanlığına bir çok kişinin ismi geçiyor. Ticaret Odasının meclis üyeliğine seçilmek için çok ciddi pazarlıkların yapıldığı biliniyor. Bu günlerde pek kamuoyunun gözünde seçim hareketliliği yaşanmasa da kapalı kapılar ardından çok ciddi çalışmalar yapılyor. Bu pazarlıklar yapıla dursun en önemlisi KOTO ile Devlet'in barışması.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

8 kadın katip adli kontrol talebiyle serbest

8 kadın katip adli kontrol talebiyle serbest