20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,869 TL
  • 4,546 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

KATIRCIOĞLU BAKAN MI OLUYOR?

Katırcıoğlu bakan mı oluyor?

AK Parti’de, olağanüstü kongrenin ne zaman olacağına dair kafa karışıklığı dağıldıktan sonra gözler partiyi 2019 seçimlerine hazırlayacak yeni kabinede. Kulislere göre AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu'nun da kabinede olacağı konuşuluyor.

29 Nisan 2017 Cumartesi 14:56 Siyaset

AK Parti kulislerine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yoğun yurtdışı seyahatleri nedeniyle kabine değişikliği beklenenin aksine önümüzdeki hafta değil, AK Parti olağanüstü kongresinin yapılacağı 21 Mayıs tarihinden hemen önce yapmayı planlandığı iddia ediliyor. AK Parti kulislerine göre, yeni görevlendirmede, bakanların “başarı ve başarısızlıkları” kadar, bölgesel dengeler de etkili olacak. Kulislerde, Başbakan Yıldırım başkanlığındaki yeni kabinede, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın Dışişleri Bakanı yapılabileceği öne sürülüyor. AK Parti’deki bazı görüşlere göre Kalın’ın 2019’a kadar mevcut görevini sürdüreceği dile getiriliyor. Kabinede Ekonomiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in kalması durumunda, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın yerini koruyacağı; Şimşek’in görevden alınması durumunda ise bu göreve Albayrak’ın getirileceği öne sürülüyor.

 

KULİSLER HAREKETLİ

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Bilim ve Sanayi Bakanı Faruk Özlü’nün yerlerini koruyacakları; AB Bakanı Ömer Çelik ile Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın ya görev yerlerinde kalacakları ya da Başbakan Yardımcısı yapılabilecekleri iddia ediliyor. Cevdet Yılmaz, Abdulhamit Gül, Fatih Şahin, Ahmet Aydın, Kasım Gülpınar’ın ismi yeni bakanlar arasında geçerken, kabinede ikinci kadın bakan olarak Radiye Sezer Katırcıoğlu, Genel Başkan Yardımcılarından Çiğdem Karaaslan’ın adı da geçiyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

BBP, yeni il binasına taşınıyor

BBP, yeni il binasına taşınıyor