24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,949 TL
  • 4,687 TL
  • 163,42 TL
  • 104.549
KOCAELİ 28°

İZMİTLİNİN BİTMEYEN KABUSU: TRAMVAY...

İzmitlinin bitmeyen kabusu: Tramvay...

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun 30 Mart seçimleri öncesi söz verdiği raylı sistemle yolcu taşıma sistemi her geçen gün İzmitlilerin hayatını zindan etmeye devam ediyor.

01 Ekim 2016 Cumartesi 17:53 Sürmanşet

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun 30 Mart seçimleri öncesi söz verdiği raylı sistemle yolcu taşıma sistemi her geçen gün İzmitlilerin hayatını zindan etmeye devam ediyor.

 

180 MİLYONLUK EZİYET

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın 2014 Yerel Seçimleri’ne günler kalan Anıtpark’ta üçlü priz ile çalıştırarak halka tanıttığı tramvaylar daha İzmit sokaklarına çıkmadan şehirde büyük bir karmaşaya yol açtı.

 

Yaklaşık 180 Milyon TL’ye mal olan Tramvay Projesi, İzmit’te birçok sokak ve caddeyi trafiğe kapatırken halk ve esnafı kentten nefret ettirir hale getirdi.

 

BARCILAR İSYAN ETTİ

SEKA Camii’nin önünden başlayıp Otogar’da son bulacak olan Tramvay Projesi’ne ilk tepki Barcılardan gelmişti. 99 depreminden sonra Fuar içinden Merkez Bankası güzergâhına taşınan Barlar Sokağı, Tramvay Projesi ile yerle bir oldu. Mekân sahiplerine alternatif bir plan sunulmamasından ötürü önce Bar esnafı ile mücadele eden Büyükşehir ekibi ardından aylarca kapanan yollardan ötürü taksiciler, otobüsçüler ve halktan büyük tepki gördü.

 

YAHYA KAPTAN’DA KAOS

Öte yandan Yahya Kaptan’ı resmen savaş alanına çeviren Büyükşehir Belediyesi, bölgede ağaçların kesileceğini duyan mahalle sakinleri ile günlerce mücadele etti. Yapılan görüşmeler neticesinde mutabakata varıldı. Yahya Kaptan’da süreç bitiyor derken Yahya Kaptan Anıtı önünde başlayan yol çalışmasından ötürü güzergâhlarda değişim yaşandı. Her gün evine farklı bir yoldan dönen Yahya Kaptanlılar bu kez de sürekli patlayan doğalgaz boruları yüzünden çileden çıktı.

 

SAVAŞ MEYDANI GİBİ

Yürüyüş Yolu’nun en önemli caddelerinden biri olan Ankara Caddesi de Tramvay Projesi’nden nasibini aldı. Mimar Sinan’ın Kocaeli’de ki nadir eserlerinden biri olan Yeni Cuma Camii’ne de ev sahipliği yapan Ankara Caddesi yapılan çalışmalar ile birlikte 2. Dünya Savaşı’ndan kalma bir yerleşim yeri halini aldı. Cadde esnafı sürekli kapanan yollardan ötürü batma noktasına geldiklerini ifade ederken İzmitliler bu kâbusun ne zaman biteceğini sabırsızlıkla bekliyor.

 

Haber: Mehmet Oğuzhan Altun

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Gölcük  Işık Vakfı kapatıldı

Gölcük Işık Vakfı kapatıldı