19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

İŞTE ADLİYEDEKİ HIRSIZLIK ZANLISI

İşte adliyedeki hırsızlık zanlısı

Öğle saatlerinde Kocaeli Adliyesi'nde meydana gelen olayda adliye binasına şahsın görüntüsü ortaya çıktı

30 Mart 2017 Perşembe 17:50 Asayiş

Öğle saatlerinde Kocaeli Adliyesi'nde meydana gelen hırsızlık olayında adliyeye gelen kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler  tırnakçılık yönetmiş ile birçok birimden cep telefonu, kıymetli eşya ve 5 adet cüzdan çaldı. Baro odasında bulunan avukatların olayı fark etmesi üzerine emniyet ekiplerine haber verildi.

 

Olay yerine gelen emniyet ekipleri adliyenin çeşitli noktalarında üst araması yaparak güvenlik kameralarını inceledi. Güvenlik kameralarının incelenmesinin ardından şahsın erkek olduğu ortaya çıkarken şüpheli ile ilgili arama çalışmaları başlatıldı. 

 

Olay ise iddialara göre şöyle gelişti:  35-40 yaşlarında olan erkek şüpheli Önce baro odasında bulunan çantalardan cep telefonları ve cüzdanları çaldı. Arından 1. kata çıkarak 7. İcra Dairesi’nin bulunduğu koridorda ki dolabın üzerinde bulunan 1 çantanın içinden cüzdanı çaldı. Ardından koridorun sonunda bulunan bir başka bir dolabın yanına gelerek çaldığı 5 cüzdandan 2’sini açarak içinde ki paraları aldı. Ardından dolabı açarak cüzdanları dolaba attı. Bu arada cüzdanların içinde bulunan 2 adet çeyrek altını fark etmeyen hırsız altınları orada bıraktı. Cüzdanları kimse fark etmesin diye dolabın içerisinde ki dosyaların arkasına atan cüzdanları saatler sonra dolaptan evrak almaya gelen memur fark etti. Memurun cüzdanları görmesi ile olay yeri ekiplerine haber verildi. Olay yeri inceleme ekipleri buldukları materyelleri de alarak adliyeden ayrıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Her kuyumcu Gülaçtı değil!

Her kuyumcu Gülaçtı değil!