18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

İLYAS ŞEKER İLE İLGİLİ ÇOK ÖNEMLİ İDDİA

İlyas Şeker ile ilgili çok önemli iddia

Sözcü gazetesi yazarı be Birgün gazetesi İlyas Şeker ile ilgili çok önemli bir iddia ortaya attı.

22 Kasım 2016 Salı 19:56 Sürmanşet

Kamuoyunda ‘tecavüz yasası’ olarak bilinen tasarı Tepkiler üzerine Komisyona geri çekildi. Sözcü yazarı Saygı Öztürk söz konusu tasarının yasalaşması durumunda bir önceki dönem AKP Sakarya Milletvekili Ali İnci’nin kardeşi Yusuf İnci'yi korumak için yapıldığını yazdı.


 
Ali İnci ve ailesinin bölgede faaliyet gösteren İnci Grup’un sahibi olduğu biliniyor. 14 yaşında kız çocuğuna tecavüz etme iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Yusuf İnci yurt dışında bulunuyor. Yusuf İnci, söz konusu tasarının yasalaşması durumunda yargılanmaktan kurtulacaktı.

 

Kardeşi tasarının yasalaşması durumunda serbest kalacak Ali İnci ile söz konusu tasarının hazırlayıcılarından AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker ise birlikte seçim çalışması yapacak kadar ‘sıcak’ ilişkilere sahip. Çok kısa süre önce iki isim kameraların karşısına birlikte geçmiş ve AKP’nin seçim çalışmalarını yapmış.


7 Haziran seçimleri öncesi AKP’den vekil olmak için Hendek Belediye Başkanlığı’ndan istifa eden Ali İnci ile İlyas Şeker seçim çalışmalarında basının karşısında birlikte propaganda çalışması yürütmüş.

 

Kaynak: Birgün Gazetesi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Gece vakti bakkala ateş ettiler

Gece vakti bakkala ateş ettiler