20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,918 TL
  • 4,612 TL
  • 162,19 TL
  • 103.756
KOCAELİ 28°

HÜRRİYET BAKANI UYARDI; “TAVŞANCIL ÇÖPLÜĞÜ PATLAYABİLİR”

Hürriyet Bakanı uyardı; “Tavşancıl çöplüğü patlayabilir”

CHP Kocaeli Hürriyet, yıllar önce üzerinin kapatılan Tavşancıl eski çöplüğünün patlama riski bulunduğunu belirterek Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’yi uyardı.

17 Kasım 2016 Perşembe 22:15 Sürmanşet

Dilovası Tavşancıl Mahallesi’nde yaklaşık 6 yıl önce üzeri toprak örtülerek kapatılan çöplükten aşırı duman yükselmesi ve tehlike çanlarının çalması üzerine CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet harekete geçti. CHP Dilovası ilçe Başkanı Kerem Aydemir’in ortaya çıkardığı söz konusu tehlike üzerine Milletvekili Hürriyet konuyu meclise taşıdı ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’yi uyardı. 


“ÜMRANİYE ÇÖPLÜĞÜ GİBİ OLMASIN”
Konuyla ilgili açıklamada bulunan CHP Milletvekili Hürriyet, “Dilovası ilçesi Tavşancıl Mahallesinde bulunan ve yaklaşık 5-6 sene önce üzeri toprak dökülerek kapatılan eski çöplükten toprağın altında sıkışan metan gazlarının havalandırılmasının bulunmaması nedeniyle gün aşırı dumanlar yükselmektedir. Duman salınımının yoğunlaştığı zamanlarda itfaiye ekipleri bölgede soğutma çalışması yapmakta ancak bu da yeterli olmamaktadır. Bölgede en kısa zamanda önlem alınmaması durumunda İstanbul Ümraniye Çöplüğünde yaşanan patlama benzeri bir patlama yaşanacaktır” dedi. 


Milletvekili Hürriyet’in Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye yönelttiği sorular


1.      Kocaeli ili Dilovası ilçesi Tavşancıl Mahallesinde bulunan eski çöplüğün üzerinin toprakla kapatılması bakanlığınızın bilgisi dahilinde midir?
2.      Bu tür eski çöp alanlarının üzeri sadece alelade toprak örtülerek kapatılması kurallara uygun mudur? 
3.      Bakanlığınızın bu konudaki yaptırımı olacak mıdır?
4.      Toprakla kapatılan çöplük alanının yeniden açılarak, düzenleme yapılması uygun mudur?

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Köfteci Ferruh ebediyete uğurlandı

Köfteci Ferruh ebediyete uğurlandı