18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

HEREKE CİNAYETİ ÇÖZÜLDÜ

Hereke cinayeti çözüldü

Adana’da MHP’li meclis üyesi İsmail Hakkı Gözübatık’a yönelik silahlı saldırıda kan donduran bir detay

09 Şubat 2017 Perşembe 11:49 Sürmanşet

Adana’da MHP’li meclis üyesi İsmail Hakkı Gözübatık’a yönelik silahlı saldırıda kan donduran bir detay. Olayı azmettiren M.N.N.’nin, daha önce ‘tetikçi’ olarak 37 yaşındaki Hasan İlker Yılmaz’ı tuttuğu, ancak çıkan anlaşmazlık sonucu parayı aldıktan sonra kayıplara karışan Yılmaz’ı öldürmek için peşine Hilmi S. adlı bir başka tetikçiyi gönderdiği ortaya çıktı. Hilmi S.’nin, çalışmak için Kocaeli’ne giden Yılmaz’ın göl kenarında kafasına bir el ateş edip öldürdü. Katil Adana’da, azmettirici de Mersin’de kıskıvrak yakalandı.


KAN DONDURAN DETAYLAR

Kocaeli’nin Körfez ilçesine bağlı Hereke Mahallesi’nde 9 Kasım 2016 tarihinde göl kenarında bir erkek cesedi bulundu. Durum, jandarmaya bildirildi. Olay yerine gelen ekipler, kafasından tek kurşunla vurularak öldürülen şahsın, Hasan İlker Yılmaz olduğunu belirlerken, jandarma bünyesinde oluşturulan ‘özel ekip’ de cinayeti de mercek altına aldı. İşte o soruşturmada kan donduran detaylar ortaya çıktı.


SALDIRIYI O YAPACAKTI

Soruşturmada cinayetin, Adana’da 27 Mayıs 2016 tarihinde otomobiline bindiği sırada silahlı saldırıya uğrayan MHP’li meclis üyesi İsmail Hakkı Gözübatık olayıyla bağlantısına ulaşıldı. Gözübatık’ın yaralı olarak kurtulduğu silahlı saldırıyı azmettirdiği öne sürülen M.N.N.’nin, söz konusu olayı daha önce Hasan İlker Yılmaz’a yaptırmak istediği, bunun için kendisine para ödediği bilgisine de ulaşıldı.


PEŞİNE ‘TETİKÇİ’ TAKTI!

Ancak çıkan anlaşmazlık sonucu Yılmaz’ın, parayı aldıktan sonra kaçıp kayıplara karıştığı, M.N.N.’nin de Yılmaz’ı öldürmek için peşine Hilmi S. adlı bir başka ‘tetikçi’yi taktığı tespit edildi. Yılmaz’ın izine çalışmak için geldiği Kocaeli’nde ulaşan tetikçi, burada genç adamı göl kenarında tabancayla kafasına bir el ateş ederek öldürdü. Jandarma, M.N.N’nin Mersin’de, Hilmi S.’nin de Adana’da olduğunu belirleyince polisle bağlantıya geçti.


KISKIVRAK YAKALANDILAR

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Hilmi S.’yi saklandığı evde kıskıvrak yakalarken, M.N.N. de Mersin’de yine polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Hilmi S., emniyetteki işlemlerinin ardından jandarmaya teslim edildi. Adli Tıp Birimi’nde sağlık kontrolünden geçirilen Hilmi S., daha sonra sorgulanmak üzere Kocaeli’ne gönderildi. Hatırlanacağı gibi MHP’li meclis üyesi İsmail Hakkı Gözübatık’a silahlı saldırıyı gerçekleştiren 17 yaşındaki M.Ö. de yakalanıp tutuklanmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

İş adamı cinayetinde flaş gelişme

İş adamı cinayetinde flaş gelişme