22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,969 TL
  • 4,666 TL
  • 162,81 TL
  • 105.268
KOCAELİ 28°

HALK EĞİTİM BİNASI İZMİT BELEDİYESİNE DEVREDİLİYOR

Halk Eğitim binası İzmit Belediyesine devrediliyor

İzmit Belediyesi Mart dönemi meclis toplantısı Belediye Başkanı Nevzat Doğan başkanlığında yapıldı.

07 Mart 2017 Salı 22:18 Siyaset

Başkan Doğan, gündem maddelerine geçilmeden önce  8 Mart Dünya Kadınlar günüyle ilgili düşüncelerini dile getirerek” bizim dinimize göre de gelenek göreneklerimize göre de kadın baş tacıdır. Atatürk, daha Avrupa’da kadına seçme hakkı vermezken Türk kadınına bu hakkı vermiştir. Son 10 yılda özellikle siyasi ve ticari  hayatta kadınlara yönelik  ciddi adımlar atıldı. Eskisine göre iyiyiz, fakat bu konuda daha çok adımlar atılması gerekir. Her alanda kadınların daha çok söz sahibi olması gerekiyor. Kadın dostu belediyeyiz.  Kadınların haklarının korunması konusunda yapılacak daha çok iş var. Bütün kadınların gününü canı gönülden kutluyorum” dedi.  Başkan Doğan mecliste Nazım Hikmet’in kadınlarla ilgili şiirini de okudu. Doğan, ayrıca  bayan meclis üyelerine çiçek vererek günlerini kutladı.


Toplantıda meclis üyelerinden Hale Meriç ile Emine Okanalp de kadınlar günüyle ilgili birer konuşma yaptılar.
Kültür Tepesi Cephe İyileştirme Projesi”’nin yaptırılması teklifi ile ilgili Plan ve Bütçe komisyonunun raporu oy çokluğu ile kabul edildi.


Gündem maddelerinden Halk Eğitim Merkezi Binası ile halen Acısu Vergi Dairesi tarafından kullanılmakta olan  Fransız Mektebi Sörler Okulu’nun daha iyi korunması ve işlevsel hale getirilmesi için İzmit Belediyesi’ne devri konusunda gerekli çalışma ve girişimlerin yapılması teklifi ile ilgili Kültür Turizm ve Sanat Komisyonunun  raporu oy birliği ile kabul edildi.


Bir sonraki meclis toplantısının 4 Nisan Salı günü saat 15.00 de yapılması kararlaştırıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kocaeli Üniversitesi’nde 8 Mart etkinliğine engelleme

Kocaeli Üniversitesi’nde 8 Mart etkinliğine engelleme