23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,926 TL
  • 4,651 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

GÖLCÜKLÜ TEKNİSYEN DEPREMİ ÖNCEDEN TAHMİN ETTİ

Gölcüklü teknisyen depremi önceden tahmin etti

Kendi imkanlarıyla yaptığı araştırmaları sosyal medya üzerinden paylaşan elektrik teknisyeni Ahmet Yakut, bu sabah Manisa’da meydana gelen 4.3 şiddetindeki depremi 3 gün önceden tahmin ettiğini iddia etti.

02 Nisan 2017 Pazar 21:15 Kent Haberleri

Türkiye ve dünyadaki sismik hareketlilik üzerine kendi imkanlarıyla araştırmalar yapan ve bu görüşlerini sosyal medya üzerinde kurduğu “Deprem Tahmin ve Araştırma Merkezi” adlı sayfa ile insanlarla paylaşan elektrik teknisyeni Ahmet Yakut, bu sabah Manisa’nın Şehzadeler ilçesine bağlı Çavuşoğlu Mahallesi merkezli 4.3 şiddetindeki depremi önceden tahmin ettiğini söyledi. Kocaeli Gölcük’te ikamet eden ve 17 Ağustos depremini yaşayan Yakut, 30 Nisan’da sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Saruhanlı-Akhisar arasında ani kırılmalardan dolayı en yüksek 4.4 şiddetinde deprem meydana gelebileceğini yazmıştı.

 

Yakut tahminiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Sosyal medya hesabımda bu depremi de 30 Mart sabahı 04.28 saatlerinde takipçilerimle paylaşmıştım. Araştırmalarıma dayalı düşüncem şu an için meydana gelen deprem, beklendiğim normal bir depremdi. Bu değerin üzerinde şu an için bir deprem olacağını zannetmiyorum. Ancak Manisa ilimiz deprem açısından 1. derece bir deprem bölgesi olduğu için, olası her mikro veya orta büyüklükteki deprem ya da bölge genelinde oluşabilecek anomali ve parametre bulguları ileriye dönük bizlere önsöz olacaktır" dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

17 yaşındaki Muhammet 3 gündür kayıp

17 yaşındaki Muhammet 3 gündür kayıp