24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,949 TL
  • 4,687 TL
  • 163,42 TL
  • 104.549
KOCAELİ 28°

FETÖ YILLARCA ESNAFA İŞTE BÖYLE KAN KUSTURDU

FETÖ yıllarca esnafa işte böyle kan kusturdu

Fethullahçı Terör Örgütü senelerdir Devletin kılcal damarlarına sızmak için sinsice planlar yaptı

14 Kasım 2016 Pazartesi 13:57 Sürmanşet

Fethullahçı Terör Örgütü senelerdir Devletin kılcal damarlarına sızmak için sinsice planlar yaptı. İlk önce eğitimde örgütlenen yapı zamanla diğer sektörlere sıçradı. Örgüt saedece iş dünyasında değil kurduğu yardım ağı ile de topluma sıcak ve sempatik mesaj verdi.  FETÖ aynı zamanda uluslararası arenada yaptığı 'Türkçe olimpiyatlar' ile Türk halkının gönlüne girmek için çalıştı. 'Dinlerarası dialog' adı altında yürrüttüğü projeyle Avrupa'ya göz kırptı. Fethullahçı Terör Örgütü yurt çapında ve yurt dışında eş güdümlü olarak yürüttüğü çalışmalarla Türk siyasetinde önemli bir yere sahip oldu. 


BİNLERCE İŞ ADAMI RAHATLADI
2009-2013 yılları aradında Türkiye'de iyice güçlenen örgüt, AK Parti iktidarına operasyon yaptı. 17/25 Aralık'ta yapılan operasyonun ardında,  FETÖ Türkiye üzerinde oynadığı sinsi oyununu  15 Temmuz darbe girişimi ile sürdürdü. 15 Temmuz tarihine kadar iş dünyasında hatırı sayılır bir yere sahip olan örgüt, kendine biat etmiş binlerce iş adamının önünü açtı. İnşaattan emlakçılığa, alüminyumdan marangozluğa, otomativ sanayiden demir çelik sanayiye kadar yüzlerce iş kolunda faaliyet gösterdi. FETÖ'nün iş adamları uzantısı olan KASİAD'a üye olan iş adamları güçlendikçe güçlendi. 


YILLARCA ESNAFA KAN KUSTURDULAR
Türkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi ilimizde de  örgüte biat etmiş yüzlerce iş adamı kalkınarak büyüdü. Fethullahçı Terör Örgütüne biat etmeyen, bağış, himmet ve kurban vermeyen iş adamları yok sayıldı. İş yapamaz, ticaretlerini sürdüremez hale geldiler. Piyasa da iş alabilmenin yolu KASİAD üyeliğinden ve bağış yapmaktan geçiyordu. Özellikle 15 Temmuz darbe girişiminin ardından örgüte indirilen darbe sonrası, örgütle bağı olmayan binlerce esnafın yüzü güldü. İş yaşamının her alanını elinde tutan örgüt mensupları gözaltılar ve tutuklamalarla bertaraf edilince, işini layıkıyla yapan esnaf iş yapar hale geldi. Örgütten boşalan iş yaşamı, örgütle bağı olmayanlar tarafından kısa sürede dolduruldu. Yıllarca kan kusturulan esnaf Fethullahçı Terör Örgütüne yapılan operasyonla derin bir nefes aldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

7 TÜBİTAK personeli adliyeye sevk edildi

7 TÜBİTAK personeli adliyeye sevk edildi