20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,925 TL
  • 4,610 TL
  • 162,19 TL
  • 103.912
KOCAELİ 28°

FETÖ ŞÜPHELİLERİNİN MAL VARLIKLARINA 17/25 AYARI

FETÖ ŞÜPHELİLERİNİN MAL VARLIKLARINA  17/25 AYARI

15 Temmuz darbe girişiminin ardından binlerce kişi kamu kurumdan tasviye edilirken, örgütle bağlantılı olan çok sayıda iş adamının mal varlıklarına el konulmuştu.

05 Nisan 2017 Çarşamba 18:02 Asayiş

15 Temmuz darbe girişiminin ardından binlerce kişi kamu kurumdan tasviye edilirken, örgütle bağlantılı olan çok sayıda iş adamının mal varlıklarına el konulmuştu. Darbe girişiminin ardından Valilikler bünyesi altında kurulan Kanun Hükmünde Kararname Koordinatörlüğü'nün yeni bir çalışma başlattığı öğrenildi. KHK koordinatörlüğü Fethullahçı Terör Örgütü ile bağlantılı olan ve cezaevinde tutuklu ve firari olan iş adamlarının 17/25 Aralık 2013 tarihinden sonra üzerlerine kayıtlı bulunan taşınmazların satışıyla ilgili çalışma başlatıldı.

 

TMSF'YE DEVREDİLİYOR
KHK Koordinatörlüğü FETÖ şüphelisi iş adamlarının darbe teşebbüsü öncesinde satışını yaptıkları varlıkları mercek altına aldı. Bilindiği üzere ilimizde FETÖ şüphelisi olarak aranan ve yurt dışına kaçan iş adamlarının arazi, ev, araba gibi taşınmazlarını 2013 tarihinden sonra satışa çıkarıp çıkarmadıkları araştırılıyor. Bu iş adamlarının varlıklarına yönelik satışı ortaya çıkarıldığında, tüm taşınmazlar TMSF'ye devredilecek. Aynı zamanda Kanun Hükmünde Kararnameyle kapatılan gazetelerin de mal varlıkları ve 17/25 sonra ellerinden satarak çıkardıkları taşınmazlar TMSF'ye devrediliyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Şuyulandırmada askı süresi o tarihte sona erecek

Şuyulandırmada askı süresi o tarihte sona erecek