20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,895 TL
  • 4,594 TL
  • 161,58 TL
  • 106.126
KOCAELİ 28°

EVYAPPORT’TA İŞÇİ KIYIMI YAPILIYOR

Evyapport’ta işçi kıyımı yapılıyor

Körfez Yarımca bölgesinden faaliyet gösteren Evyapport Limanı’nda işçi kıyımı başladı. Liman yönetimi 5 işçiyi işten çıkardı. İşçiler sendikaya üye oldukları için işten çıkarıldıklarını iddia etti

07 Aralık 2016 Çarşamba 23:28 Sürmanşet

Körfez Yarımca bölgesinde faaliyet gösteren Evyapport Limanı’ndan işçi çıkarmalar başladı. Yaklaşık 15 gün önce 5 işçinin işine son verildi. İşten çıkarılan işçiler Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Liman-İş Sendikası’na üye oldukları için işten çıkarıldıklarını iddia etti. İşten çıkarmaların başlaması sonrası iş yerinde ciddi bir huzursuzluk yaşandığı gelen bilgiler arasında.

 

ÖRGÜTLENME BAŞLAMIŞTI

İşlerine son verilen Cafer Uc, Özgür Başarır, Murat Çetin, Ufuk Şeker ve Uğur Çelik isimli işçilerin Anayasal haklarını kullanarak mahkeme yoluna gidecekleri öğrenildi. Bilindiği üzere Liman-İş Sendikası Kocaeli Şubesi, yaklaşık iki ay önce, sendika bulunmayan Evyapport Limanı’nda örgütlenme çalışmasına başlamış ve büyük ilerleme kaydetmişti.

 

LİMAN-İŞ NE YAPACAK?

İşçilerin Liman-İş Sendikası’na üye olmaya başlaması sonrası iş verenin bu durumdan rahatsızlık duyduğu ve işçileri bu nedenle işten çıkardığı iddia edildi. Sendikaya üye olan diğer işçilerin durumu ise belirsizliğini koruyor. Limanda örgütlenme faaliyeti yürüten ve mücadeleciliğiyle bilinen Liman-İş Sendikası’nın işçilerin çıkarılmasına nasıl bir tepki vereceği merak konusu oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Doğan: Türk kadınının gücünü bir kez daha gösterdiler

Doğan: Türk kadınının gücünü bir kez daha gösterdiler