22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,969 TL
  • 4,666 TL
  • 162,81 TL
  • 105.268
KOCAELİ 28°

EVDEN ÇIKMAM İÇİN CANIMA KAST EDİYORLAR

Evden çıkmam için canıma kast ediyorlar

06 Aralık 2016 Salı 22:14 Sürmanşet

Gebze İstasyon Mahellesi’nde yaşayan Celal Karaman isimli okuyucumuz yaşadığı sıkıntıları gazetemize anlattı. Karaman “evimden çıkmam için canıma kast ediyorlar, hiçbir yetkili bu durumla ilgilenmiyor” dedi.

 

Gebze İstasyon Mahallesi’nde yaşayan Celal Karaman evden çıkması için komşularının canına kast ettiğini iddia etti. İddiaya göre Nezahat Başar’dan 2004 yılında 2 kata kadar ruhsatlı bir ev aldı. Ancak sonrasında Nezahat Başar’ın vekaletçisi olduğu söylenen Yaşar Karakaya 2 katın üzerine 3 kat kaçak kat çıktı ve bu katlara akrabalarını yerleştirdi.  Karaman ailesinin kaçak katlara karşı çıkması üzerine komşuları onları evden atmak için her yolu denedi. Sürekli kapıları duvarları tekmeleyen komşular sonunda bir tartışma sırasında Celal Karaman’ı kafasından demirle vurarak hastanelik etti. 

 

MAHALLE MUHTARI GÖREVİNİ KÖTÜYE KULLANIYOR
37 yaşındaki Celal Karaman ve ailesi yaşadığı bu huzursuzlukları yetkililere anlattığını ancak hiçbir zaman sonuç alamadığını söyledi. Mahalle muhtarı Mehmet Keskin’in de görevini kötüye kullandığını, mahalleliyi sürekli doldurduğunu, komşularının tarafında olduğunu iddia eden Karaman zamanında şuan FETÖ’den tutuklu bulunan Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Sipahioğlu’na gittiğini, onun da Karaman’a bu işi fazla karıştırma dediğini iddia etti. 

 

TEK İSTEĞİM VALİMİZİN SESİMİ DUYMASI
Yaşadıklarının ailesinde huzur bırakmadığını söyleyen Karaman “Komşularım evden çıkmam için canımıza kast ediyor. Geçtiğimiz günlerde bana terörist diye iftira attılar. Onlara maddi manevi tazminat davaları açtım, bu davalar hala devam ediyor. Hiçbir yetkili bizim bu durumumuzla ilgilenmiyor. Sesimizi duyurmak için ne yapmamız gerekli? Tek istediğim Sayın Valimizin sesimizi duymasıdır” dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

SEDAŞ elektrik ve doğalgaz kesilmelerine karşı alarmdaymış

SEDAŞ elektrik ve doğalgaz kesilmelerine karşı alarmdaymış