20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,873 TL
  • 4,548 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

ESNAF ODALARI NE İŞ YAPAR?

Esnaf Odaları ne iş yapar?

İlimizde Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği bulunuyor ve bu birliğin başkanlığını da Kemal Kaya yürütüyor.

07 Kasım 2016 Pazartesi 17:38 Sürmanşet

Devrik Başkan Kemal Kaya uzun yıllardır bu odanın başkanlığını yapıyor. Haftalardır tramvayın geçtiği güzergahta esnaf perişan halde. Kimi esnaf bu tramvay çalışmasına dayanırken kimi ise kepenk indiriyor. İlimizde esnaflık yapan binlerce esnafın sıkıntısına çare olamayan Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği bu konu da da kulağının üzerine yatıyor. Hiçbir esnafın kapısı çalınarak,' bir derdin sıkıntın var mı' diye sorulmuyor. 


BİRLİK KAN KAYBEDİYOR
İlimizin en köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olan, esnafın sesi soluğu olması gereken Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği etkin ağırlığını hiçbir dönem kullanamadı. Kentte sorun yaşayan, hiçbir esnafın yanında gerek kamuoyu nezdinde gerek siyasi otoriteyi yönlendirme konusunda destek olmayan Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği git gide kan kaybediyor. 


ESNAF CAN ÇEKİŞİRKEN...
Esnaf artık, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği'nin kentte ki etkin ağırlığını kullanmasını bekliyor. Birlik başkanı Kemal Kaya'nın ilimizde ağırlığının bulunduğu bir  gerçek. Fakat Kaya'nın bu etkin ağırlığını esnafın menfaatleri doğrultusunda kullanmadığı da önemli bir ayrıntı. Kaya üzerinde ki ölü toprağını atmak zorunda, zaman kaybetmeden esnafın sesi soluğu olmalı. Esnaf can çekişirken Birlik rahat olmamalı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

İzmitli esnaflar tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi

İzmitli esnaflar tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi