20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,869 TL
  • 4,541 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

EMNİYETTE TERFİ HEYECANI

Emniyette terfi heyecanı

Emniyet Genel Müdürlüğü’nde 2016 yılı Yüksek Değerlendirme Kurulu terfileri değerlendirmek üzere geçtiğimiz günlerde bir araya geldi.

30 Ekim 2016 Pazar 13:57 Sürmanşet

Emniyet Genel Müdürlüğü’nde 2016 yılı Yüksek Değerlendirme Kurulu terfileri değerlendirmek üzere geçtiğimiz günlerde bir araya geldi.

İçişleri Bakanlığına Süleyman Soylu'nun atanmasının ardından görevden alınan eski Genel Müdür Celalettin Lekesiz'in toplamaya çalıştığı kurul Bakan Soylu'nun kararı ile ertelenmişti. Genel Müdürlüğe Selami Altınok'un getirilmesi sonrasında toplanması beklenen Yüksek Değerlendirme Kurulu terfileri masaya yatırdı.


TERFİ BEKLENİYOR
Emniyet'te terfi bekleyen teşkilat mensupları, geçtiğimiz yıl 5 bini aşkın terfi kararının oy birliği ile alınmasının bile şaibe olduğunu belirtmiş ve bu terfilerin içinde yüzlerce Müdürün FETÖ soruşturmaları kapsamında görevden alındığını ve tutuklandığının altı çiziliyor. Bilindiği gibi Emniyet Yüksek Değerlendirme Kurulu, Genel Müdürün Başkanlığında, 5 Genel Müdür Yardımcısı, İstihbarat Daire Başkanı, Personel Daire Başkanı, seçimle gelen iki İl Emniyet Müdürü, 1 Polis Baş Müfettişinin üyeliklerinden oluşuyor. Kurul geçtiğimiz yıl 5 bini aşkın terfi kararını hem de oy birliği ile vermişti.


TERFİLER DONDURULMUŞTU
Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'nde de görev yapan bir çok Polis şefi terfi bekliyor. İlimizde son yapılan FETÖ operasyonları sonrasında kadro oldukça azalmıştı. Terfi hakkı elde eden ve 17/25 Aralık tarihinden sonra terfi hakları durdurulan ve çeşitli sebeplerden dolayı haklarında soruşturma açılan polis şefleri bu sefer umutlu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Büro Memur-Sen Adliye’de Yılancı yeniden başkan

Büro Memur-Sen Adliye’de Yılancı yeniden başkan