23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,918 TL
  • 4,646 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

EKMEK ZAMMI PROTESTOSUNA JET SORUŞTURMA!

Ekmek zammı protestosuna jet soruşturma!

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği'nin tencere tavalı yaptığı ekmek zammı protestosuna jet soruşturma açıldı.

12 Mayıs 2017 Cuma 20:56 Ekonomi

Dernek üyesi 3 kadın ile Emek Partisi (EMEP) Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan ekmeğe gelen zammın ardından Yenikent Muhtarlığı önünde yapılan açıklamaya katıldıkları için ifadeye çağrıldı. Savcının soruşturma talimatı vermesi üzerine Derince Emniyet Müdürlüğü, dernek üyesi 3 kadın ile EMEP İl Başkanı Arzu Erkan'ı arayarak ifadeye çağırdı. 

 

OHAL Kanunu'nun 11. maddesi (M) bendine göre basın açıklamasının bildirimsiz yapılması ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefetten ifade veren kadınlar, Derince Emniyet Müdürlüğü'nde ifade, soruşturmanın davaya dönüşüp dönüşmeyeceği önümüzdeki günlerde belli olacak. 

 

'BUNDAN DOĞAL NE OLABİLİR?'
Konuyla ilgili gazetemize konuşan EMEP İl Başkanı Arzu Erkan, ekmek zammına yapılan protestoya siyasi bir partinin il başkanı olarak katıldığını belirterek, "Benim ekmek zammı protestosuna katılmamdan doğal bir şey olamaz. İşçilerin ve emekçilerin gün geçtikçe gelen zamlarla beli bükülürken, buna duyarsız kalamayız. Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği de duyarsız kalmamış, zammı protesto etmek için açıklama yapmıştır, bundan doğal ne olabilir?" dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Devlet memurları yazlık kıyafet uygulamasına geçiyor

Devlet memurları yazlık kıyafet uygulamasına geçiyor