24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,928 TL
  • 4,659 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

DEPREMZEDELER KAYBOLAN YAKINLARINI BULMAK İÇİN MEZAR AÇTIRIYOR

Depremzedeler kaybolan yakınlarını bulmak için mezar açtırıyor

17 Ağustos depreminde kaldırıldığı hastanede kaybolan Hicran Emir ve diğer depremzedeler için Gölcük’te 28 mezar açıldı.

03 Mart 2017 Cuma 12:47 Kent Haberleri

28 MEZAR 

Almanya’da ikamet eden Kenan Emir, 17 Ağustos 1999’da Gölcük depreminden sağ olarak kurtulan ancak başından aldığı darbeyle hafızasını kaybeden ve kayıtlara “ isimsiz yaralı” olarak geçen kızı Hicran’ı 9 yıldır aramaktan vazgeçmedi.  Baba Emir’in evlat hasreti ve diğer deprem şehitleri için bugün Gölcük’te bulunan kimsesizler mezarlığında 28 mezar açıldı.

 

DNA TESTİ YAPILACAK 

 Cenazelerden parçalar alınarak DNA testi yapılmak üzere Kocaeli Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülecek. Baba Kenan Emir, kimsesiz mezarları açtırmak istemesi sonucunda Gölcük Belediyesi tarafından verilen izin ile adli tıp ekipleri Gölcük Kimsesizler Mezarlığı’na gelerek 28 mezardan kemik ve doku örneği aldı. Elde edilen verilen Kocaeli Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gönderilerek çıkan DNA örneklerinin baba Emir ve diğer aileler ile uyuşup uyuşmadığına bakılacak.


Gölcük Kimsesizler Mezarlığı’nda yapılan kazı çalışmalarına Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Adli Tıp Kurumu Kocaeli Şube Müdürlüğü ekipleri ve deprem şehitlerinin akrabaları katıldı. 


17 Ağustos depreminde 2 kızını kaybeden Cemalettin Bora,” Marmara Depremi’nde 2 kız çocuğumu kaybettim. İsimleri Hande ve Sinem Bora. Yakınlarını kaybeden çok insan var. Ben İstanbul’da oturuyorum. Buraya sık sık gelip gidiyorum. Tesadüfen öğrendim böyle mezarlar açılacağını. Herkes şahsi olarak yapıyordu. Sağ olsun devletimiz olaya el koymuş.  Tabi bu DNA testleri pahalı şeyler. Böyle olursa biz de şansımızı bir deneyelim dedim. Burada olacağına çok ümidim yok.  İnşallah sağlardır ya da değillerse de buradan çıksınlar ki mezarları belli olsun.  Burada 2 tana ağaçları var. Sinem ve Hande isminde. Diyecek çok şey yok aslında. 17 senedir annesi neler çekiyor, biz neler çekiyor anlatılamaz. Sözün bittiği yerdeyiz” dedi.

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Güzeloğlu ve eşi şehit ailelerini ziyaret etti

Güzeloğlu ve eşi şehit ailelerini ziyaret etti