19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

DARICA VE DİĞER BELEDİYE BAŞKANLARI TOPUN AĞZINDA

Darıca ve diğer belediye başkanları topun ağzında

AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Süleyman Özışık, Darıca İlçesi başta olmak üzere Kocaeli’nin diğer ilçe belediye başkanlarının topun ağzında olduğunu yazdı

05 Mayıs 2017 Cuma 16:26 Siyaset

ERDOĞAN’IN KESİN TALİMATI
AK Parti kulislerinin nabzını tutan ve iktidar partisine yakınlığıyla bilinen gazeteci Süleyman Özışık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlarıyla ilgili temizlik yapılmasını istediğini yazdı. Kocaeikoz.com haber sitemizin gündeme getirdiği haberin ayrıntıları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kesin talimatıyla, “Belediye başkanlıklarını tek tek değerlendirin. Sonuçlara olumsuz etkisi olan belediye başkanlarını alın, yerine belediye meclisinden birini seçin. Belediye meclisinden seçilen arkadaş başarılı olursa 2019’da onu aday gösteririz. İl başkanlarından yorulanları, heyecanını kaybedenleri, sahada çalışmayanları belirleyin, kongre sürecinde değiştirin. Bize sahada heyecanla çalışacak İl başkanları lazım’ dediğini kaleme aldı. 

 

Özışık yazısına şöyle devam etti;

 

Bu süreçte hem Fetö ile içli dışlı olan, hem de mıntıkasında yaptığı yanlış icraatlarla halkın gözünden düşen bazı belediye başkanlarının istifa etmesi istenecek. 

 

Buna yanaşmayan olursa, İçişleri Bakanlığı devreye girecek ve görevden alınmalar başlayacak. Hemen akabinde, belediye Meclisi'nde seçilecek koltuğa oturtulacak.

 

İstanbul, Bursa ve Sakarya Merkez, Afyonkarahisar, Kayseri, Amasya, Düzce ilk müdahale edilecek olan belediyeler olarak göze çarpıyor. 

 

İstanbul'da büyük düşüş yaşayan Fatih, Eyüp, Üsküdar, Sancaktepe, Küçükçekmece ve Beyoğlu gibi belediyeler de bu çalışmaya dahil edilecek. 

 

Aynı durum Ankara Büyükşehir Belediyesi için geçerli olmasa da bazı ilçeler için geçerli. Ve Kocaeli'nin Darıca başta olmak üzere bazı ilçe belediyelerini de buna dahil edebiliriz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Süt üreticilerine soğuk zincir desteği

Süt üreticilerine soğuk zincir desteği