20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,925 TL
  • 4,610 TL
  • 162,19 TL
  • 103.912
KOCAELİ 28°

CUMHURİYETİN 93. YILI COŞKU İLE KUTLANDI

Cumhuriyetin 93. Yılı coşku ile kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeni ile valilik önünde Cumhuriyet Bayramı kutlamaları gerçekleştirdi.

29 Ekim 2016 Cumartesi 21:58 Sürmanşet

Cumhuriyetin ilanının 93’üncü yılı dolayısıyla valilik Karamürsel Alp toplantı salonunda yapılan kabul töreninin ardından valilik binası A kapısı önünde il protokolü ve vatandaşların da katıldığı bir kutlama programı düzenlendi. Kutlama programına vali Hasan Basri Güzeloğlu,  Garnizon Komutanı Metin Gürak, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra; İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel, Cumhuriyet savcısı Mehmet Ali Kurt, AKP Kocaeli milletvekilleri; Radiye Sezer Katırcıoğlu, Cemil Yaman, Sami Çakır, İlyas Şeker, CHP Kocaeli Milletvekilleri; Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, MHP Kocaeli, Milletvekili Saffet Sancaklı, askeri erkân, siyasi, partilerin il başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.


TÜRKLÜĞÜN EN BÜYÜK BAYRAMI
Program, vali Güzeloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun bayram kutlamasıyla başladı. Ardından başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Kulama programında konuşan vali Hasan Basri Güzeloğlu şu açıklamalara yer verdi: “Bugün Türklüğün en büyük bayramı ve son devletimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yıldönümündeyiz. Her dönem ezilen tüm ulusların ilham aldığı o büyük mücadelemiz bir büyük devletin kuruluşunun müjdecisi olmuştur. 


BİZİ GÜÇLÜ KILAN BERABERLİĞİMİZDİR
Cumhuriyetimiz o günden bu güne her geçen gün gelişerek güçlenerek sonsuzluğa aktarılmaktadır. Cumhuriyet destanı bu milletin kanıyla yazılmıştır. Bu millet değerlerini hiçbir zaman teslim etmemiştir. En son 15 Temmuz da bu milleti yok etmek isteyen iç ve dış işbirlikçiler, karşısında bu milleti bulmuştur. Bizi güçlü kılan bu birlik ve beraberliğimizdir. 19 Mayıs 1919'da Samsun'da yakılan meşaleyle adım atılan bu vatanın üzerinde ilelebet bağımsız yaşayacağız.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Tabii ki Atatürk’ü sevmezsiniz!

Tabii ki Atatürk’ü sevmezsiniz!