24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,920 TL
  • 4,646 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

CEYHAN VE ÜNLÜ KOÜ SEÇİMLERİ İÇİN REKTÖRLE GÖRÜŞTÜ

Ceyhan ve Ünlü KOÜ seçimleri için Rektörle görüştü

Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi Seçimleri’nin bir süre önce iptal edilmesi tepkilere neden olmuştu. Bugün MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ve AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan KOÜ Rektörü Sadettin Hülagü ile görüştü

03 Ocak 2017 Salı 22:33 Sürmanşet

Bir süre önce yapılan Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi Seçimleri’ni ülkücülerin desteklediği Fahrettin Porsuk kazanmış, AKP’lilerin desteklediği aday Metin Geldeş 1 oy farkla geride kalmıştı ancak seçim iptal edilmişti. Seçimlerin yenilenmesine karar veren kurula, AKP’den belediye başkan aday adayı ve milletvekili aday adayı olmuş bir ismin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır’ın başkanlık etmesi kafaları karıştırmış, ülkücü camiadan büyük tepki çekmişti. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez de dün AKP’li gençlerle bir araya gelerek KOÜ seçimleri üzerine yapılan toplantıya katılmıştı.

Bugün yenilenme kararı alınan seçimlerin 1. turu (bölüm, program, anabilim dalı, ana sanat dalı öğrenci temsilci seçimi) gerçekleştirilirken. 4 Ocak Çarşamba günü (yarın) 2. tur, 5 Ocak Perşembe günü ise 3. tur seçimleri yapılacak. 9 Ocak Pazartesi günü de fakülte, yüksekokul, konservatuvar, meslek yüksekokulu, enstitü öğrenci temsilcisi seçimleri düzenlenecek. 11 Ocak 2017 tarihinde ise öğrenci konseyi divan, yönetim kurulu, denetleme kurulu, konsey başkanlığı seçimleri olacak. Seçimlerin gergin bir ortamda geçmemesi bugün AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve MHP İl Başkanı Aydın Ünlü Hülagü’ye bir ziyaret gerçekleştirdi. Başkanların gerginliğin tırmanmaması ve seçimlerin birlik içinde geçmesi için bir araya gelerek bu ziyareti gerçekleştirdikleri öğrenildi. Bu buluşmanın yaşananlara nasıl bir etkisi olacağını ise zaman gösterecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Zamlı memur maaşları belli oldu

Zamlı memur maaşları belli oldu