23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,919 TL
  • 4,650 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

CENGİZ TOPEL HAVALANI ESKİ ŞUBE MÜDÜRÜ UĞUR ELDEMİR’İN DAVASI ERTELENDİ

Cengiz Topel Havalanı eski Şube Müdürü Uğur Eldemir’in davası ertelendi

Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz akşamı kalkıştığı hain darbe girişiminin ardından Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınıp, tutuklanan eski Cengiz Topel Havalanı Şube Müdürü Uğur Eldemir hakim karşısına çıktı.

02 Şubat 2017 Perşembe 14:14 Sürmanşet

 Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz akşamı kalkıştığı hain darbe girişiminin ardından Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanıp, meslekten ihraç edilen Cengiz Topel Havalanı eski Şube Müdürü Uğur Eldemir hakim karşısına çıktı.

 

Kocaeli Adliyesi 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan Eldemir örgütün haberleşme programı Bylock’u kullanmadığı iddia ederek, “  1996 yılından itibaren namus ve sadakat ile görevimi yürüttüm. Teşkilatıma asla ihanet etmedim. Geçmişte büyük operasyonlarda  görev yaptım. Geçmişte Kaplancılar olarak bilinen cemaatin Anıtkabir ve Fatih Camii’ne uçak ile saldırı  çalışmasına yönelik operasyonlarda başarı ile görev aldım. Aldığım görevlerde hiçbir zaman şikayet almadım. Bylock’u gözaltına alındığım da duydum. İnternet paketim geniş olduğu için çoğu zaman internetimi memur arkadaşlarıma ve kahvede ki arkadaşlarıma açıyordum. Benim Bank Asya ile ilgili yada FETÖ’nün diğer kuruluşları ile ilgili hiçbir girşimim olmadı” dedi.

 

Kararını veren mahkeme heyeti Bylock için İl Emniyet Müdürlüğü’ne yeniden yazı yazılmasına karar vererek duruşmayı 21 Mart tarihine erteledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

O ilçelerde elektrikler en az 8 saat kesilecek

O ilçelerde elektrikler en az 8 saat kesilecek