23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,943 TL
  • 4,669 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

BÜYÜK BİRLİK KOCAELİ TEŞKİLATINDA KAFALAR KARIŞIK

Büyük Birlik Kocaeli teşkilatında kafalar karışık

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'nin Ankara'da yaptığı basın açıklamasında, referandumda 'EVET' oyu kullanacağını dile getirmesi partiyi böldü.

11 Mart 2017 Cumartesi 11:25 Siyaset

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'nin Ankara'da yaptığı basın açıklamasında, referandumda 'EVET' oyu kullanacağını dile getirmesi partiyi böldü.

 

BBP Kocaeli İl yönetiminde teşkilatlardan sorumlu başkan yardımcısı Remzi Kaya Genel Başkanına sahip çıkarken, İl Başkanı Şeref Gönenli  ve  eski İl başkanı Nihat Yıldız üstü kapalı cevap verirken   eski il yönetici Ercan Keleş sert tepki gösterdi. Remzi Kaya, 'Devletini düşünen evet der' ifadesini kullanırken, Şeref Gönenli, 'açıkçası beklemediğim bir karardı' ifadelerine yer verdi.

 


SERT, TATLI, YUMUŞAK AÇIKLAMALAR

BBP eski İl Başkanı Nihat Yıldız ise, Destici'nin kararını,' şahsi tercihi' derken, Ercan Keleş,' Bizi saraya değiştiler' dedi. BBP eski İl başkanı ve eski Genel Merkez yöneticisi Serhat Duyar'da Destici'nin açıklamalarına şu yorumu yaptı,'  BBP Evet dedi. Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici gerekçeleri ile kararı açıkladı. Kararı beğeniriz beğenmeyiz saygı duymak düşer, birinci defada. Kararın yanındayım. Hayırlı olsun.' 

 


ÜLKÜCÜLERDE AYRIŞTI

Milliyetçi Hareket Partisi'nde EVETÇİLER ve HAYIRCILAR olarak ikiye ayrılan ülkücülerden sonra Alperenlerin de 'EVET' ve 'HAYIR' düzeyinde açıklamalar gelmesi kafaları karıştırdı. MHP ve BBP Genel Merkezleri'nin referandumda 'EVET' oyu verecek olması ve tabandan yapılan farklı açıklamalar, iki partinin de tabanının tamamını ikna ettiği söylenemez. BBP ve MHP bakalım referanduma kadar 'hayırcı' olan tabanını ikna edecek mi 16 Nisan tarihinde göreceğiz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Öğrencilerin YGS heyecanı başladı

Öğrencilerin YGS heyecanı başladı