23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,906 TL
  • 4,628 TL
  • 162,37 TL
  • 106.270
KOCAELİ 28°

BEYİN TÜMÖRÜNDE TÜRKİYE’DE BİR İLK

Beyin tümöründe Türkiye’de bir ilk

KOÜ Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. İhsan Anık, Hipofiz Araştırma Merkezi ile Türkiye’de ilk kez beyin tümörünü endoskopik yollarla çıkarttıklarını söyledi

02 Ocak 2017 Pazartesi 17:29 Sürmanşet

Sesil Negiş ve Onur Güneş’in sunduğu Radyo K.İ.’nin haber aktüel programına katılan Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. İhsan Anık önemli bilgiler verdi. Doç. Dr. Anık, hipofizin salgı bezlerinin çalışma ve hormon yapımında önemli bir bölge olduğunu, tüm vücut salgı bezlerinin kontrolünü sağlayan bir mekanizma görevi gördüğünü söyledi. Anık, bu hastalıkta önce görme bozukluğunun başladığını daha sonrasında el ve ayak büyümesi, kilo alma, depresyon gibi durumların ortaya çıktığını aktardı.


22 İLDE TANITIM VE KURS
Doç. Dr. İhsan Anık, KOÜ Hipofiz Araştırma Merkezi’nin 5 Mayıs 2011’de kurulduğunu söylerken endokronoloji, radyoloji, anestezi, genetik ve mekatronik bölümleriyle Tıp Fakültesi’nin tamamında hizmet verildiğini ifade etti. Anık, http://hipofiz.com.tr/ adresinden hastalarına ulaştıklarını, 22 ilde tanıtım çalışmaları ve 3 kadavra kursu yaptıklarını kaydetti. Doç Dr. İhsan Anık, Hipofiz Araştırma Merkezi ile Türkiye’de ilk kez beyin tümörünü endoskopik yollarla burun deliklerini kullanarak çıkarttıklarına dikkat çekti. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kocaeli yeni kimlik başvurusu nasıl yapılır?

Kocaeli yeni kimlik başvurusu nasıl yapılır?