24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,928 TL
  • 4,659 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

BELEDİYENİN PARASI FAİZE Mİ YATIRILDI?

Belediyenin parası faize mi yatırıldı?

İzmit Belediye Meclisi’nde konuşan CGP’li Birol Sağlam, “Belediyenin bankada 15 milyon TL nakit parası var. Ama başkanım belki repo ya da faize yatırıyordur.” dedi.

09 Mayıs 2017 Salı 20:28 Siyaset

İzmit Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısı belediye meclis salonunda gerçekleştirildi. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın başkanlık ettiği oturumda İzmit Belediyesi 2016 yılı kesin hesabı teklifi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporu okundu. CHP'liler kesin hesap raporuna muhalefet şerhi koydu. 


BELKİ REPO BELKİ FAİZ
Oylamanın ardından konuşan İzmit Belediyesi CHP Meclis Üyesi Birol Sağlam'ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı: "Karara grubumuz adına muhalefet şerhi konmuştur. Gelir noktasında, tahsilatların tahakkuku konusunda zayıf olduğumuz görülüyor. Bir önceki yıla göre bu yıl 3,5 milyon TL'lik tahakkuk artışı ile devam ediyoruz bu da bütçe giderini bozuyor. Bu tahakkuklar ne zaman gelire dönüşecek? Diğer kalemlerde olumlu diyebiliriz ama para cezaları ile ilgili tahsilat noktasında sıkıntılar var. Ya cezaları kesmeyeceğiz ya da kestiysek üzerimize ne düştüyse yapmamız gerekiyor. Yapılan yatırımlardan Gölkay daha vatandaşlarımızın haydi gidelim dediği bir cazibe merkezi haline gelmedi. Tarih Koridoru da içi boş bir proje oldu. Hala turist çekme konusunda eksiğimiz var. Bizler daha önce de söyledik. Elimizden bu konuda ne geliyorsa yapalım. Belediyenin bankada 15 milyon TL nakit parası var. Ama başkanım belki repo ya da faize yatırıyordur. Biz isteriz ki 2017-2018 yılı yatırım yılı olsun.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Reina katliamcısı için istenen ceza belli oldu

Reina katliamcısı için istenen ceza belli oldu