23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,919 TL
  • 4,635 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

BEKAERT GREVİ 11. GÜNÜNDE

Bekaert grevi 11. gününde

8 Aralık günü greve çıkan patronun düşük zam dayatmasına karşı greve çıkan Bekaert işçileri, mücadelelerinde kararlı.

19 Aralık 2016 Pazartesi 16:45 Sürmanşet

Birleşik Metal-İş üyesi işçiler soğuk kış günlerinde ateş yakarak ısındıkları grev çadırında dayanışma için gelenleri de ağırlıyor. Birçok fabrikadan işçilerin boş bırakmadığı grev çadırı, kent halkı tarafından da ziyaret ediliyor. Üniversite öğrencilerinin de ziyaretlerde bulunduğu greve en son Alstom ve Baysan Kazan işçileri vardiyalarından çıkarak ziyarette bulundu. Greve Emekli-Sen Gölcük Şubesi ise büyük bir ekmek yaptırarak geldi, bu ekmeği işçilerle paylaştı. 


BEKAERT GREVİNE ULUSLARARASI DESTEK
Öte yandan IndustriALL Küresel Sendikası, Bekaert Çelik Kord’da grevde olan Birleşik Metal-İş Sendikasına dayanışma ve destek mesajı yayınladı. Genel Sekreter Valter Sanches imzasıyla yayınlanan mesajda, “Sizlere, madencilik, enerji ve imalat sektörlerinde aralarında Türkiye’nin de olduğu 140 ülkeden 50 milyon işçiyi temsil eden IndustriALL Küresel Sendikası adına, 8 Aralık’dan bu yana Bekaert Çelik Kord fabrikasında grevde olan 400 işçiyle tam destek ve dayanışma mesajımızı iletmek amacıyla yazıyoruz. IndustriALL Küresel Sendikası, Bekaert Çelik Kord’u, işçilerin meşru taleplerini müzakere etmek için müzakere masasına dönmeye davet ediyor. Bekaert Çelik Kord’da grevde olan 400 işçiyle kararlı dayanışmamızı tekrar belirtiyoruz” ifadeleri kullanıldı. 


EMEK PARTİSİ FABRİKA FABRİKA GREVİ DUYURUYOR
Emek Partisi (EMEP) Kocaeli İl Örgütü ise, hazırlamış olduğu bildiri ve afişlerle grevin duyulmasını ve grevdeki işçilerle dayanışmanın yükseltilmesini amaçlıyor. “Haydi, Bekaert greviyle dayanışmaya” başlıklı bir bildiri hazırlayan EMEP, bu bildiriyi çeşitli fabrika, işçi durağı ve mahallelerde Kocaelili vatandaşlara ulaştırıyor. Dayanışmayla işçilerin kazanacağını vurgulayan EMEP üyeleri, Bekaert işçisinin yanında olduğunu bir kez daha belirtti. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Yarımca, üniversite ile daha da canlanacak

Yarımca, üniversite ile daha da canlanacak