18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,876 TL
  • 4,576 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

BAŞKANLAR TERÖRE KARŞI BİR ARAYA GELDİ

Başkanlar teröre karşı bir araya geldi

İstanbul’da yaşanan ve 44 şehit verdiğimiz bombalı terör saldırısını kınamak için bir araya gelen siyasi parti il başkanları ardından Yürüyüş Yolu üzerinden birlik ve beraberlik mesajı vererek valilik makamına yürüdü.

12 Aralık 2016 Pazartesi 19:12 Sürmanşet

7 siyasi il başkanı Vali Güzeloğlu’nu  makamında ziyaret etti. Valiye gerçekleştirilen ziyarete AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Saadet Partisi İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Nihat Yıldız, Demokratik Sol Parti İl Başkanı Halim Dedeoğlu’nun yanı sıra İl Emniyet Müdürü Necati Denizci ve İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Karadeniz katılım sağladı. Valiye ziyaret öncesi teröre tepki göstermek için ortak basın açıklaması gerçekleştiren il başkanları toplantının ardından yürüyerek valiliğe geçtiler. Yürüyüş sırasında trafik polislerini gören il başkanları polislerin yanına giderek taziye dileklerinde bulundular.


ORTAK TEPKİ
Ziyarette il başkanları adına konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü kısa bir konuşma gerçekleştirerek,” Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da yaşanan vahim terör olaylarından dolayı bugün 7 siyasi partinin il başkanları olarak bir araya geldik. Teröre ortak tepki göstermek adına bir basın açıklamasında bulunduk. Bu kapsamda bir de sayın Valimizi de ziyaret etmek istedik” ifadelerini kullandı.

 


ONURLU YÜRÜYÜŞÜMÜZ DEVAM EDECEK
MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün ardından konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu,” Milletimizin başı sağ olsun. Cumartesi akşamı gerçekleştirilen hain saldırı milletimize yöneliktir. Hain saldırıda şahadete eren şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Türkiye’nin büyük yürüyüşüne karşı olanlar, ihanet şebekelerinin maşaları bu saldırıyı gerçekleştirmişlerdir. Bizi onurlu duruşumuzdan alıkoyamayacaklar. Devletimiz ve milletimiz yoluna devam edecektir. Göstermiş oldukları bu birliktelikten dolayı siyasi parti il başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Terör saldırılarının amacı bu birlikteliği bozmaktır. Buna müsaade etmeyeceğiz” dedi.


ŞEHİTLERİN KANI YERDE KALMAYACAKTIR
Polisimiz, güvenlik güçlerimiz görevlerine devam edecektir. Kocaeli’de ortaya konulan bu irade bizim için oldukça önemlidir diyen Vali Güzeloğlu,” Siyasetteki farklılıklara rağmen değerler noktasında siyasi parti il başkanlarının bir araya gelmesini çok önemsiyorum. Hainlerin, katillerin hepsiyle kararlılıkla mücadele edilecektir. Aziz şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır. Hak ettikleri en ağır cezayı alacaklardır” değerlendirmesinde bulundu. 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kocaelispor’a formalı destek

Kocaelispor’a formalı destek