25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,63 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU, “CHP TABANININ BÜYÜK KESİMİ “EVET” OYU VERECEK”

Başkan Karaosmanoğlu, “CHP tabanının büyük kesimi “EVET” oyu verecek”

Dün MHP İl Başkanı Aydın Ünlü'nün "CHP tabanı evet diyecek" açıklamasının ardından bugün de İbrahim Karaosmanoğlu'ndan "CHP tabanı evet diyecek" açıklaması geldi.

22 Şubat 2017 Çarşamba 14:14 Sürmanşet

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu’nun organize ettiği programa katıldı. Anayasa değişikliği ve 16 Nisan halk oylaması konusu başta olmak üzere birçok konunun değerlendirildiği toplantıda, Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli’de yüzde 60-65 aralığında “EVET” oyu bekliyorum. Sonuç daha da iyi olabilir. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tabanı üyelerinin büyük oranda “EVET” oyu vereceğine inanıyorum. Saadet Partisi’nin tabanı da her zaman doğruyu yapmıştır, inanıyorum ki 16 Nisan’da da o duyarlı taban da “EVET” oyu verecektir” dedi.

 

MECLİSTEN GEÇEN BU İRADEYİ MİLLETİMİZ OYLAYACAK
Rahmetli Bülent Ecevit’in Başbakanlık zamanında anayasa kitapçığının atıldığı anı unutmadıklarını da belirten Karaosmanoğlu, “Vatandaşımıza doğru bilgiyi aktarmaya çalışalım, bu da bizim ve sizin gibi platformların görevidir. 16 Nisan’da ki anayasa değişikliği ile siyasi krizler geride kalacak. Krizlere neden olanlar sebepler ortadan kalkacak. Ülke olarak kalkınmamız, gelişmemiz ve huzur içerisinde geleceğe bakmamız için AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi, mecliste birlikte hareket ederek halkımızın ve vatanımızın menfaatleri için bir anayasa değişikliği paketi sundular. Meclisten geçen bu irade şimdi milletimiz tarafından oylanacak. İnanıyorum ki anayasa değişikliği büyük bir oranda EVET’le hayata geçecek. Bu konuda sizlerde çevrenizi, komşularınızı, sevdiklerinizi ve insanlarımızı aydınlatmalısınız. Geçmişi çok iyi bilen vatandaşımız “EVET” olarak oyunu kullanacaktır. Bu anayasa değişikliğine gösterdiğiniz hassasiyet için çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

“15 TEMMUZ’UN NÖBETÇİSİ, 16 NİSAN’IN EVETÇİSİYİZ”
Ülke olarak yaşamış olduğumuz her türlü sıkıntıların faturası aziz milletimizin her bir ferdine yansıdığını biliyoruz diyen Yaşlık, “Platform olarak ülkeyi ve ümmeti ilgilendiren her olayda üzerimize düşeni bugüne kadar yaptık. Ülkemizin tarihi bir dönemeçte olduğunu biliyoruz. Anayasa değişikliği Referandumu sürecinde de üzerimize düşeni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Kısacası Platform olarak 15 Temmuz’un Nöbetçisi 16 Nisan’ın EVET’çisi olduğumuzu belirtmek istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı. Görüşme daha sonra fikir alışverişinin ardından sona erdi.

 

İLGİLİ HABER:

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Tramvay hattındaki binalara estetik görünüm geliyor

Tramvay hattındaki binalara estetik görünüm geliyor