23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,921 TL
  • 4,650 TL
  • 162,95 TL
  • 104.859
KOCAELİ 28°

AVUKAT KÖSE, KENDİSİNİ MAĞDUR EDEN ESNAFA SAVAŞ AÇTI!

Avukat Köse, kendisini mağdur eden esnafa savaş açtı!

MHP İl Başkan Yardımcısı da olan Kocaeli Barosu avukatlarından Havva Köse, malına sahip çıkmayan esnaflara adeta savaş açtı.

13 Ekim 2016 Perşembe 21:59 Sürmanşet

MHP İl Başkan Yardımcısı da olan Kocaeli Barosu avukatlarından Havva Köse, malına sahip çıkmayan esnaflara adeta savaş açtı.

 

İpekyol gibi Türkiye markası olan bir mağaza ile yaşadığı tartışmayı anlatarak tüketicilerin haklarını araması konusunda açıklama yapan Köse, “Kurban Bayramı’ndan önce bir AVM içinde mağazası olan İpekyol’dan bluz aldım. Bir kere giymeme rağmen dikişlerinin arasının çok açık olduğunu fark edip mağazaya götürdüm. Fırsatçılık olmasın diye ne ürünü iade istedim ne de parasını. Bluzu terzinizde diktirip bana iade edin dedim. On gün sonra mağazaya gittiğimde bana bluzun kaybolduğunu söylediler. Böyle kurumsal ve marka olan bir mağazada bluzun kaybolmasına çok şaşırdım” dedi. 


MESELE PARA DEĞİL
Mağaza sorumlularına aynı gömleğin başka bir mağazadan temin edip getirmelerini söyleyerek bir hafta daha beklediğini belirten Köse, “Bana bluzunuzu bulduk gelip alın dediler. Bluzum yıllarca giyilmiş gibi eskimiş, kirli ve dikişleri atmıştı. Sinirlendim ve mağduriyetimi giderin dedim. Para iadesi yapmak istediler. Kendilerine meselenin para olmadığını, ancak İpekyol’un müşterisine sunduğu çözümün bu olmaması gerektiğini anlattım. Para da bluz da sizin olsun dedim. Mağaza müdürü bana ‘İpekyol’un sadakaya ihtiyacı yok’ dedi. Burada mesele bluza verdiğim 60 TL değil. Müşteriye karşı davranış ve mağazanın malına sahip çıkmaması. Bugün pazarcılar bile malına sahip çıkarken İpekyol müşterisini mağdur ediyor. Bilinçli bir tüketici olarak Tüketici Haklarına giderek hakkımı sonuna kadar arayacağım” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Milyonları ilgilendiren yasa yürürlüğe girdi

Milyonları ilgilendiren yasa yürürlüğe girdi