23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,919 TL
  • 4,635 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

ATIK BERTARAF TESİSİNDE KİMYASAL TÜPLER PATLADI: 4 İŞÇİ ZEHİRLENDİ

Atık bertaraf tesisinde kimyasal tüpler patladı: 4 işçi zehirlendi

Bir atık bertaraf tesisinde bulunan kimyasal içerikli tüpler patladı. 4 işçi gazdan etkilenirken, olaya özel kıyafetli KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer) ekipleri müdahale etti.

12 Nisan 2017 Çarşamba 09:55 Asayiş

Olay, saat 17.00 sıralarında Başiskele ilçesi Kullar Mahallesi’nde bulunan bir katı atık bertaraf tesisinde meydana geldi. İddiaya göre, fabrikada bulunan kimyasal içerikli tüpler, henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı patladı. İşçiler hemen itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ve sağlık ekipleri, ilk olarak fabrika içinde bulunan işçilere müdahale edemedi. Kimyasal sızıntının olduğunu öğrenen ekipler, olay yerine KBRN ekiplerini istedi. Bunun üzerine fabrikaya gelen özel kıyafetli, kimyasal olaylara müdahale için eğitilmiş sağlık ve itfaiye ekipleri tesise girdi. Zehirlenen işçiler bölgede bulunan farklı hastanelere sevk edildi. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

 

 

Öte yandan fabrika önünde olay takip eden İHA muhabiri saldırıya uğradı. Tesis sorumlusu olduğunu iddia eden bir kişi görüntü alan muhabirin kamerasına saldırdı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Bakan Arslan: Demir İpekyolu ile 31 trilyon dolarlık pazara ulaşacağız

Bakan Arslan: Demir İpekyolu ile 31 trilyon dolarlık pazara ulaşacağız