20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,873 TL
  • 4,548 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

AK PARTİ KOCAELİ REFERANDUM STARTINI VERDİ

AK Parti Kocaeli referandum startını verdi

AK Parti Kocaeli İl Teşkilatı bugğn gerçekleştirdiği programla referandum kampanyasını tanıttı.

05 Mart 2017 Pazar 20:14 Siyaset

25 Şubat günü AK Parti Genel Merkezi’nin düzenlediği halk oylaması kampanyasının tanıtım toplantısı sonrası,  genel merkezin ardından İlk tanıtım toplantısını AK Parti Kocaeli Teşkilatı yaptı. Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa; Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Sami Çakır, Cemil Yaman, Zeki Aygün, Mehmet Akif Yılmaz ve İlyas Şeker, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, AK Parti eski il başkanı Mahmut Civelek, Çevre ve Orman Eski Bakanı Osman Pepe, SKM Başkanları, meclis üyeleri, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı. 

Programın yapıldığı salonun dört bir yanı Türk bayrakları ve evet pankartları ile donatıldı. ‘Daima millet’ adlı sinevizyon gösteriminin yapılmasının ardından, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan konuşma yaptı. 

 

 

Ceyhan; “41 gün sonra ülkemiz için önemli bir halk oylamasının arefesindeyiz. Biz de bugünden itibaren 41 günde ne yapacağımızı ifade etmek adına böyle bir toplantı yapıyoruz. Türkiye 94 yıldır parlamenter sistemde cumhuriyet sisteminde hep bir zorluklarla karşı karşıya kalmış. Tüm bu zorluklar Türkiye’nin gelişmesinden ekonomisinden hep bir şeyler çalmış. Bu güne kadar nelerle mücadele ettiğimizi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bugüne kadar AK Parti hep kazanan taraf oldu. 5 genel 3 yerel 2 halk oylaması ve 1 cumhurbaşkanlığı seçimine girdik ve halk bizi seçti. Kocaeli halkımız AK Parti'ye güvendi. Bugün de aynısının olacağına inanıyoruz.

 

 

CHP GENÇLİĞİNE GÜVENMİYOR

İster evet ister hayır diyecek vatandaşlarımızın hiçbirini vatan haini ilan etmeden çalışmalarımızı organize ederek devam edeceğiz. Kocaeli’de ayak basılmamış yer bırakmayacağız. Ben teşkilatlarımıza güveniyorum. CHP kendi gençliğine güvenmiyor. Biz gençliğimize ve gençlerimizi güveniyoruz. Meclise 18 bomba attı dediler ama bizim gençliğimiz sandıkta o bombaları patlatacak” ifadelerini kullandı. Ayrıca Ceyhan “Bir aksilik çıkmazsa 17 Martta Cumhurbaşkanı Erdoğan ilimize gelerek miting yapacak” dedi.

 

 

Ceyhan’ın ardından konuşan Kocaeli Büyükşehir Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu konuştu. Karaosmanoğlu: “Bu güne kadar gelen iktidarımızın gölgesinde hep beraber olduk ve kucaklaştık. Bunları yaparken sistemde de çok önemli değişiklikler yaptık. Hedefe ulaşmak için mutlu bir ülkenin mutlu bir vatandaşı olmak istiyorduk biz. Bunlar için usulüne uygun çalışmak ve kurallar koymak lazım. Atalarımız Osmanlının yıkılışından sonra Cumhuriyeti bize armağan ettiler. Allah onlardan razı olsun. Bu anayasa bu elbise bize dar gelmeye başladı. Şimdi karar sırası, söz sırası milletimizde. Ben inanıyorum ki milletimiz en doğru kararı verecektir. En önemli değişim güçlü bir iktidar. Biz gençliğime güveniyoruz. O enerjiye güveniyoruz. Bu kampanyanın hayırla sonuçlanmasını bekliyorum” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

MHP İzmit’te yönetime 20 isim katıldı

MHP İzmit’te yönetime 20 isim katıldı