18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

KARAOSMANOĞLU, "HAYIR" DİYENLERİ TERÖRİSTLERLE BİR TUTTU

 Karaosmanoğlu,

Başkan Karaosmanoğlu, Kandıra’da merkez ve Kefken Mithatpaşa Mahallesinde ki vatandaşlarla hasbihal etti. Karaosmanoğlu, “Yeni Türkiye’yi, yeniden Büyük Türkiye’yi kuracaksak; Elimizin, kolumuzun da rahat olması gerekir” açıklamasını yaptı.

15 Şubat 2017 Çarşamba 10:02 Sürmanşet

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra merkez ve Kefken Mithatpaşa Mahallesinde ki vatandaşlarla bir araya gelerek hasbihal etti. 16 Nisan’da yapılacak halk oylaması konusunda vatandaşların sandığa giderek demokrasiye sahip çıkmalarını isteyen Karaosmanoğlu, “Yeni Türkiye’yi, yeniden Büyük Türkiye’yi kuracaksak; 16 Nisan’da “EVET” demeliyiz” dedi.


“BİZİM HEDEFLERİMİZ VE İDEALLERİMİZ VAR”
Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’in de eşlik ettiği ziyaretlerde, vatandaşlarla yakından ilgilenen ve samimi sohbetler yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu millet 16 Nisan’da, referandumda ülkemizin prangalarından kurtulmasını istemeyenlere karşı dersini verecek” vurgusu yaptı. Ülkemizin ve dünyanın zorlu bir süreçten geçtiğini ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Özellikle bölgemizde yaşanan kanlı terör olayları, savaşlar, işgaller ve iç çatışmalar nedeniyle Türkiye’mizin etrafı adeta kan gölüne döndü. Bu çatışma ortamına ülkemizi de çekmek isteyen ve birliğimizi, beraberliğimizi bozmak isteyen iç ve dış çevreler de bir an bile boş durmadan maksatları için çalışıyorlar. Oysa bizim hedeflerimiz ve ideallerimiz var. 2023 ve 2071 Türkiye’sine yönelik amaçlarımız var.”


TÜRKİYE’NİN KABUĞUNU KIRMASI BU SİSTEMİN DEĞİŞMESİNE BAĞLI
Dosta güven, düşmana korku veren bir geçmişimizin olduğunu da belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Geçmişin omuzlarımıza yüklediği tarihi sorumluluklarımız var. Bugün Doğu Türkistan’dan Yemen’e, Suriye’den Libya’ya, Irak’a Karabağ’a, Kırım’a kadar gönül coğrafyamızda mazlumlar ağlıyorsa; Bizim yapmamız gerekenler var demektir. Yeni Türkiye’yi, yeniden Büyük Türkiye’yi kuracaksak; Elimizin, kolumuzun da rahat olması gerekir. Bir yanda PKK ile bir yanda FETÖ ile bir yanda DAEŞ ile 
bir yanda alfabenin bilmem hangi harflerini almış terör örgütleri ile mücadele eden Türkiye’nin, kabuğunu kırması ve bir çınar gibi maziden atiye kök salabilmesi için anayasa değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine ihtiyacı vardır” diye konuştu.


“HİÇ BİR GÜÇ BU BÜYÜK ÜLKEYİ BÖLEMEZ”
Biz, Evet diyoruz, PKK, FETÖ ve HDP “Hayır” diyor diyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Hayırcılara bakın ona göre kararınızı verin. Bunu dostlarınıza iyi anlatın. Şimdi, söz ve karar milletindir. Herkes çıkacak karara saygı gösterecektir. Biz Neden ‘Evet’ diyoruz. PKK ‘Hayır’ diyor, onun için ‘Evet’ diyoruz. FETÖ ‘Hayır’ diyor, onun için ‘Evet’ diyoruz. HDP ‘Hayır’ diyor onun için ‘Evet’ diyoruz. Ülke bölünecek iddiaları ortaya atanlara da inanmayın. Hiçbir güç, bu büyük ülkeyi bölemez. Biz etle tırnak gibiyiz! Kimse korkmasın. ‘Evet’ mührünü vurarak hesabını soracak. Yeter ki bunu hemşehrilerimize iyi anlatalım” hatırlatması yaparak açıklamalarını tamamladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Gaspçı kafede çay içerken yakalandı

Gaspçı kafede çay içerken yakalandı