23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,918 TL
  • 4,635 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

VALİLİKTEN KOCAELİSPOR ORGANİZASYONUNA YASAK

Valilikten Kocaelispor organizasyonuna yasak

Geçtiğimiz günlerde Altay deplasmanına gitmek üzere Perşembe Pazarı mevkiinde toplanan taraftarlar arasında kavga çıkmış ve Kocaelisporlu taraftar Serhat Boz boynuna aldığı bir bıçak darbesiyle hayatını kaybetmişti.

29 Mart 2017 Çarşamba 21:35 Spor

Geçtiğimiz günlerde Altay deplasmanına gitmek üzere Perşembe Pazarı mevkiinde toplanan taraftarlar arasında kavga çıkmış ve Kocaelisporlu taraftar Serhat Boz boynuna aldığı bir bıçak darbesiyle hayatını kaybetmişti. Bu olayın ardından Kocaelispor Kulüp Başkanı Bahri Yavuz ile görüşen Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, huzur ortamının sağlanması için her türlü tedbir ve yaptırımın uygulanacağını ifade etti. Güzeloğlu, 1 Nisan Cumartesi günü Denizli'de oynanacak Kızılcabölükspor maçı için organizasyona izin verilmeyeceğini belirtti.

 

Kocaelispor Yönetim Kurulu'ndan konuyla ilgili yapılan açıklama:

"19 Mart 2017 Pazar günü İzmir'de oynadığımız Altay maçı öncesinde taraftarlarımız arasında otobüs organizasyonunda yaşanan elim olay üzerine, Başkanımız Bahri Yavuz ile makamında görüşen Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu; tribünlerimizde huzur, düzen ve güven ortamının sağlanması adına görüş ve taleplerini paylaşmış, devletimizin bu ortamı sağlamak için her türlü tedbir ve yaptırımı uygulayacağını açıkça ifade etmiştir. Sayın Valimiz; huzur, düzen ve güven ortamı sağlamak adına, 01 Nisan Cumartesi günü Denizli'de oynayacağımız Kızılcabölükspor maçı için dernekler, gruplar veya şahıslar tarafından otobüs/minibüs organizasyonuna izin verilmeyeceğini de ayrıca belirtmiştir. Bu nedenle; müsabakayı izlemek için Denizli'ye gelmek isteyen taraftarlarımızın yolculukları esnasında sorun yaşamamaları adına münferit gelmek dışında bir organizasyon içinde bulunmamalarını saygıyla rica ederiz." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Başkan Bulut bankalara seslendi

Başkan Bulut bankalara seslendi