19 Ekim 2017 Perşembe

  • 3,662 TL
  • 4,337 TL
  • 151,43 TL
  • 108.434
KOCAELİ 28°

ÜCRETSİZ SPOR OKULLARI YAZ SEZONUNDA DEVAM EDECEK

Ücretsiz Spor Okulları yaz sezonunda devam edecek

Spor Okulları, 10 branşta yaz boyunca eğitimlerini sürdürecek

07 Haziran 2017 Çarşamba 10:29 Spor
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı olan Ücretsiz Spor Okulları yaz boyunca 6-12 yaş arasındaki çocuklara spor eğitimi vermeye devam edecek. Çocuklar yaz aylarında zamanlarını sporla değerlendirmenin avantajını yaşayacak.
 
YAZ BOYUNCA 10 AYRI BRANŞTA ÜCRETSİZ SPOR EĞİTİMİ
Ücretsiz Spor Okulları yaz döneminde cimnastik,atletizm, satranç, masa tenisi, basketbol, voleybol, badminton, hentbol yüzme ve güreş olmak üzere 10 farklı  branşta eğitim verecek. Yaz dönemi başvuruları ise başladı. Başvurular https://ebelediye.kocaeli.bel.tr/OnlineIslemler/SporOkullariBasvuruSayfasi adresi üzerinden online yapılabilinecek. Branşlara yerleştirilen öğrenciler bırakmış oldukları irtibat numaraları aracılığıyla bilgi verilecek. Ön kayıtları kabul edilen öğrencilerin velilerine ulaşılarak başvuru formunuu imzalamaları istenecek. Öğrenci velilerinin başvuru sırasında yanlarında öğrencinin 1 adet fotoğraf bulundurmaları gerekecek. Yüzme branşı öğrencilerinden ayrıca idrar raporu istenecek.
 
SPOR EĞİTİMİNE ARA VERMEYECEKLER
Ücretsiz Spor Okulları’ndan kış sezonunda 13 bin 095 çocuk ücretsiz olarak 10 ayrı branşta spor eğitimi aldı. Büyükşehir Belediyesi bu eğitimin hız kesmemesi için Spor Okulları’nı yaz sezonunda da açık tutma kararı aldı. Böylece çocuklar hem spor eğitimlerine ara vermeyecek hem de yaz aylarında vakitlerini en iyi şekilde ve spor yaparak geçirmenin keyfini yaşayacak. Bu durumdan çocukların yanı sıra hiç kuşkusuz ailelerini de oldukça mutlu edecek. Ücretsiz spor eğitimleri her zaman olduğu gibi yaz aylarında da uzman eğitmenler tarafından verilecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Aslanbey Kültür Merkezi şekilleniyor

Aslanbey Kültür Merkezi şekilleniyor