23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,906 TL
  • 4,628 TL
  • 162,37 TL
  • 106.270
KOCAELİ 28°

SPORUN VE SPORCUNUN HER ZAMAN YANINDAYIZ

SPORUN VE SPORCUNUN HER ZAMAN YANINDAYIZ

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın ve yönetim kurulu üyelerini misafir etti.

02 Haziran 2017 Cuma 10:34 Spor
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Doğan, sporun ve sporcunun her zaman yanında olduklarını belirtti. Doğan, “Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile birlikte çok güzel adımlar attık.   Özellikle Cephanelik Spor  Tesisimizin yapımı süresince tüm kulüplerimizle fikir alışverişinde bulunduk.  Spor kulüplerimize vereceğimiz desteklerle ilgili planlamalar yaptık.  Spora yönelik çalışmalarımızı çok iyi noktalara getirdik. Spora yönelik çalışmalarımızla ilgili daha neler yapabiliriz diyerek kafa yoruyoruz.
 
SPORUN HER DALINA HİZMET EDİYORUZ
 
İzmit’i bisiklet şehri yapma amacımızda hızla ilerliyoruz. Şehrin dört bir yanında bisiklet yolları yaptık, yapmaya da devam ediyoruz.  Bisiklet yolarında şimdi 4. Etaba başlıyoruz.  Şehrimizin büyük eksikliği olan Aquapark projemizi Malta Mahallesinde başlattık, hızla yükseliyor. Bu yaz başta çocuklarımız olmak üzere tüm Kocaeli bu havuzumuzdan faydalanabilecek. Kapalı havuzumuz vatandaşlarımıza yılın on iki ayı hizmet verecek.   Yine Cephanelik bölgesinde yapılacak olan olimpik havuzun projesi de hazır.  Güreş sporuna da destek veriyoruz, Belediye olarak güreş takımı oluşturduk.  Yine jimnastik sporuna önemli katkılarımız var.  Çocuklarımıza satranç sporunu sevdirmek amacıyla etkinlikler ve yarışmalar düzenliyoruz. 4 noktada açtığımız satranç okullarımızda çocuklarımıza bu sporu öğretmeye çalışıyoruz. Yine mahallerde yaptığımız Gençlik Merkezlerimiz de de gençlerimiz için spor salonları yaptık. Gençlerimizi bu merkezlerimizi kullanmaya davet ediyoruz” dedi. 
 
FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNUYORUZ
 
Sporun her dalına verdiği desteklerinden dolayı Başkan Doğan’a teşekkür eden Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın da,  “başkanımız diğer hizmet alanların da olduğu gibi spor alanında da önemli çalışmalar ve yatırımlar yapıyor. Özellikle bisiklete verdiği önem, bisikletle ilgili yaptığı çalışmalar, okullara, öğrencilere vermiş olduğu desteklerle Türkiye’ye model oluyor.  Bizde federasyon olarak yürüttüğümüz çalışmalarımızda başkanımızla fikir alışverişinde bulunuyoruz.   Daha önce başkanımızla paylaşıp, fikir alışverişinde bulunduğumuz çalışmamızı projelendirdik ve başkanımızla paylaşmak istedik” şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

ZABITA'DAN PAZARLARA RAMAZAN DENETİMİ

ZABITA'DAN PAZARLARA RAMAZAN DENETİMİ