18 Ekim 2017 Çarşamba

  • 3,666 TL
  • 4,316 TL
  • 151,72 TL
  • 106.991
KOCAELİ 28°

İŞTE YENİ STADIN İSMİ...

İşte yeni stadın ismi...

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, basın mensuplarına yapımında sona gelinen Kocaeli Stadyumu’nu gezdirerek önemli konularda bilgi verdi ve stadyumun ismini açıkladı

14 Haziran 2017 Çarşamba 14:33 Spor

Alikahya bölgesinde yapımına devam edilen 33 bin kişilik Kocaeli Stadyumu’nda artık sona yaklaşılırken, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Kocaeli’de görev yapan basın mensuplarına stadı gezdirdi ve stadyumla alakalı bilgiler vererek soruları yanıtladı. Öncelikle tamamlanmak üzere olan stadyumun, ülkemize ve camiaya hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine başlayan Çintimar, şunları söyledi: “Bu çalışmayı yaparken sadece, basın mensuplarının kendi gözüyle şu andaki gelişmeleri gözleriyle görsün diye bir çalışma düşündük. Yoğun ilgi bizi mutlu etti.

 

KAPASİTE 37 BİNE KADAR ÇIKABİLİR

Stadyum yüzde 98 civarında bitti. Tesisimiz futbol oynamaya elverişli duruma gelecektir ve elimizdeki takımlara hizmet edecektir. Stadyumumuz 33 bin kişilik bir stadyum. Resmi rakamı budur, 37 bin kişiye kadar çıkmaktadır. 54 adet loca mevcuttur. Locaların bazıları 10’ar, bazıları 40’ar kişilik şekilde planlanmıştır. Localarımız, diğer stadyumlardan farklı olarak kendi ıslak hacimleri e içerisinde yer almaktadır. Birçok stadyumda localarda ıslak hacimler bulunmamaktadır. Yükseklik ve yükselti olarak Türkiye’deki en iyi stadyumlardan birisidir. Görüş açısı ve LED ekranları olarak da aynı şekilde.

 

 

AÇILIŞ TARİHİ BELLİ DEĞİL

Çim zemin şu an itibariyle hazır ancak güçlenmesi için belirli bir sürenin geçmesi gerekiyor. Alttan ısıtmalı bir stadyumdur. Herhangi bir kar yağışında sıkıntı yaşamayacağız. 1100 kapasiteli otoparkımız mevcut. Onun dışında stat dışında 700 araçlık alan mevcuttur. Diğer stadyumlardan farklı olarak stadyumumuzla güneş ile alakalı bir sorun yoktur. Stadyumun açılış tarihi ile ilgili bir tarih vermiyoruz. Hepimizin gönlünden geçiyor buranın büyük bir organizasyonla açılmasını. Allah nasip ederse bu sezon burada futbol oynanacak.

  

STADIN İSMİ KOCAELİ STADYUMU’DUR

Eğer bakanlığımız uygun görürse, daha farklı takımların oynamasına müsaade edilebilir. Kaldı ki, bana göre başka takımların oynamasında fayda vardır. Çünkü burada 15 günde bir maç oynanmasından ziyade, her hafta şehrimizdeki insanların farklı takımları seyretmesi bana göre daha güzel olur. Yarın öbür gün Kocaelispor buranın tahsisini alırsa, istediği gibi logosunu koyar, ismini yazar. Stadyumun ismi şu anda Kocaeli Stadyumu’dur. Yarın, Kocaelispor’a tahsisinde bakanlığımız devretmiş olacaktır. O da istediği gibi reklamını da koyabilecektir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

vatandaş

22 Temmuz 2017 Cumartesi 16:41

Demokrasileri küçültenler, stadyumları hep büyütmüşlerdir. 33 bin kapasiteli stadyum.. Kocaeli takımları geçen sezon kaç seyirciye oynuyordu ?.. Yeni beton yığınları, beton baronlarına destek yatırımlarıdır. Göztepe takımının stadyumunun olmadığın bilmeyen var mı ? Kocaelispora başarılar

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

 VALİ TOSB YENİ YÖNETİMİNİ KABUL ETTİ

VALİ TOSB YENİ YÖNETİMİNİ KABUL ETTİ