19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

DARICA MARATONU'NU ETİYOPYA VE KENYALI ATLETLER KAZANDI

Darıca Maratonu'nu Etiyopya ve Kenyalı atletler kazandı

Darıca Belediyesi'nin düzenlediği Uluslararası 6. Yarı Maraton Koşusu'nu erkeklerde Etiyopya'dan Derara Desalegn Hurısa, kadınlarda ise Kenya'dan Margaret Agai kazandı.

15 Ekim 2017 Pazar 17:47 Spor
Darıca Belediyesi'nce bu yıl 6'ncısı düzenlenen Uluslararası Yarı Maraton Koşusu'na 11 ülkeden bin 250 atlet katılırken, Halk Koşusu'na ise yaklaşık 6 bin 500 kişi katıldı. Koşuda erkeklerde Derara Desalegn Hurısa birinci, Kenya'dan Sang Senard ikinci, Kenya'dan Kalıpus Lomwai üçüncü oldu. Kadınlarda ise Kenya'dan Margaret Agai birinci, Etiyopya'dan Belaynesh Tsegaye Beyene ikinci, Kenya'dan Esther Chesang Kakuri ise üçüncü oldu. Türk Milli Sporcu Esma Aydemir ise yarışmada 4'üncülüğü kazandı.


Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Haluk Görgün, Atletizm Fedarasyonu Başkan Vekili Celalettin Demirkatar'ın katılımıyla atletlere ödülleri verildi. Birinciliği alan atletlere 5 bin dolar, ikinci olan atletlere 3 bin dolar, üçüncülere ise 2 bin dolar verildi.


Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak yarışlara Dünya Atletizm Federasyonu tarafından bir gözlemcinin gönderildiği belirterek, dünya genelinde yapılan altın, gümüş ve bronz sıralamasında Darıca Uluslararası Yarı Maratonu'nun bu seneden itibaren bronz kategorisinde olacağını kaydetti.
YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Ödül için oltalarını İzmit Körfezi'ne salladılar

Ödül için oltalarını İzmit Körfezi'ne salladılar