18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

BAHRİ YAVUZ NE DEMEK İSTEDİ?

Bahri Yavuz ne demek istedi?

Kocaelispor Kulübü Başkanı Bahri Yavuz kendisine ait sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayarak, ‘Ben bu sahipsizliğin hesabını sorarım’ ifadesinde bulunmuş.

10 Mayıs 2017 Çarşamba 23:38 Spor

Kocaelispor Kulübü Başkanı Bahri Yavuz kendisine ait sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayarak, ‘Ben bu sahipsizliğin hesabını sorarım’ ifadesinde bulunmuş. Açıklamasında derviş ve berber hikayesine yer veren Yavuz’un kime gönderme yaptığı tam olarak anlaşılamadı. Bahri Yavuz’un bu hafta sonu Antalya Stadı’nda oynanacak olan Kocaelispor Altay maçı öncesi yaptığı bu açıklama oldukça düşündürücü. 


İşte Bahri Yavuz’un açıklaması;

"BEN BU SAHİPSİZLİĞİN HESABINI SORARIM !!!
ALLAH VAR GAM YOK . . .

Vaktiyle bir derviş, nefisle mücadele makamının sonuna gelir. Meşrebin usulünce bundan sonra her türlü gösterişten arınacak, varlıktan vazgeçecektir. Derviş usule uygun hareket eder, soluğu berberde alır.
"Vur usturayı berber efendi." der. Berber dervişin saçlarını kazımaya başlar. Derviş bir yandan da aynada kendini takip etmektedir. Başının sağ kısmı tamamen kazınmıştır.

 

Berber tam diğer tarafa usturayı vuracakken, bıçkın bir kabadayı girer içeri. Doğruca dervişin yanına gider, başının kazınmış kısmına okkalı bir tokat atarak; 
"Kalk bakalım kabak derviş, kalk da tıraşımızı olalım" diye kükrer.

 

Dervişlik bu... Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek. Kaideyi bozmaz derviş. Ses çıkarmaz, usulca kalkar yerinden. Berber mahcup, fakat korkmuştur. Ne de olsa mahallenin kabadayısı, elinde silah astığı astık kestiği kestik. "Ne diyorsak o'' diye ortalıkta dolaşan bir belalı. Ses çıkaramaz. 
Kabadayı koltuğa oturur, berber tıraşa başlar. Fakat küstah kabadayı tıraş esnasında sürekli aşağılar dervişi, alay eder. Kabak aşağı, kabak yukarı! Konuşur durur.

 

Nihayet tıraş biter, kabadayı dükkândan çıkar. Henüz birkaç metre gitmiştir ki, gemden boşanmış bir at arabası yokuştan aşağı hızla üzerine gelir. Kabadayı şaşkınlıkla yol ortasında kalakalır. Derken, iki atın ortasına denge için yerleştirilmiş uzun sivri demir karnına dalıverir. Kabadayı oracığa yığılır kalır. Ölmüştür. Görenler çığlığı basar.
Berber ise şaşkın; bir manzaraya, bir dervişe bakar, gayri ihtiyari sorar: "Biraz ağır olmadı mı derviş efendi?"
Derviş mahzun, düşünceli cevap verir: "Vallahi gücenmemiştim ona. Hakkımı da helal etmiştim. Gel gör ki kabağın da bir sahibi var. O gücenmiş olmalı"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Bakterilerle Mücadele

Bakterilerle Mücadele