19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

ZÜLKÜF ETA; “SERHAT DUYAR KORKMASIN ONU BEN KORURUM”

Zülküf Eta; “Serhat Duyar korkmasın onu ben korurum”

Büyük Birlik Partisinin çeşitli organlarında görev yapan ve il başkan adaylığını açıklayan Zülküf Eta’nın parti üyesi olmadığı açıklanmıştı. Eta, ‘madem parti üyesi değilim, il delegesi, üst kurul delegesi ve iki dönem yönetimde nasıl görev yaptım’’ diye sordu

13 Ekim 2017 Cuma 17:13 Siyaset
‘‘DUYAR TİYATRO OYNUYOR’’
Büyük Birlik Partisi 15 Ekim tarihinde yapılacak olan kongreye hazırlanıyor. Mevcut il başkanı Serhat Duyar kongrede aday olduğunu açıkladı. Duyar’ın ardından Ercan Keleş ve Zülküf Eta’da il başlan adayı olduklarını duyurdular. İl Başkan adayları Eta ve Keleş, delegasyonda hukuksuzluk bulunduğunu iddia ederek kongrenin iptal edilmesi için Seçim kuruluna başvuruda bulundular. Eta ve Keleş’in bu hamlesinin üzerine Serhat Duyar Zülküf Eta’nın il başkan adayı olamayacağını, Eta’nın parti üyesi olmadığını açıkladı. Eta Duyar’ın bu açıklamaları üzerine Koz’a değerlendirmede bulunarak, ’Duyar tiyatro oynuyor. Madem ben bu partinin üyesi değildim, il ve üst kurul delegesi olarak nasıl oy kullandım, resmi olarak iki dönem Büyük Birlik Partisinde görev aldım. Bunu kamuoyuna açıklamak zorundalar. Bunu ya Ankara Genel Merkez açıklayacak ya BBP İl Başkanı Serhat Duyar ya da Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı’’ dedi.


‘’ÜYE DEĞİLSEM NEDEN DELEGE OLARAK OY KULLANDIM’’

Duyar’ın kendisine iftira attığın belirterek, ’’Benim son 30-40 yılıma baksınlar FETÖ ile bağlantım var mı. Birde Serhat Duyar’a baksınlar. Cumhuriyet savcılarına açık çağrımdır. Bizi ‘içimizdeki FETÖCÜLERİ temizliyoruz’ diye açıklama yapıyor Duyar. Kimseyi zan altında bırakmayacaksın. Eğer bir şey bilip de Cumhuriyet Savcılarıyla paylaşmıyorsan suçlusun. Partimizin Genel Başkan yardımcıları ilimize geliyorlar, Serhat Duyar ve ekibiyle görüşüp geri dönüyorlar. Bize gelip hiçbir şey sormuyorlar. Arkadaşlar ne oluyor Kocaeli’de diyen kimse yok. Biz dava insanıyız, biz davamıza zarar gelmesin diye davayı benimsemiş insanlarız’’ şeklinde konuştu.


‘’ÖLENE KADAR BÜYÜK BİRLİK PARTİLİYİM’’

Eta, Serhat Duyar’ın kongrede olağanüstü güvenlik önlemi alınmasına da değinerek,’’ kendisinin korkacağı hiçbir şey yok, bir korkusu varsa onu biz koruruz. Biz kongrede olay çıkartacak insanlar değiliz.  Hukuksuz bir şekilde yapılacak olan bu kongrenin iptal edilmesi için hukuki anlamda ne gerekiyorsa yapacağım. Ve kendi hakkımı da kesinlikle arayacağım. Partinin üyesi değil diye açıklama yapacaksın, partinin üyesi olmayan bir kişiyi il ve üst kurul delegesi yazacaksın yönetimlerde görev almasını sağlayacaksın Buna kargalar güler. Ben ölene kadar Büyük Birli Partiliyim ve ölene kadarda Büyük Birlik Partili kalacağım. Konuyla ilgili yarın sözlü veya yazılı açıklama yaparak kamuoyunu bilgilendireceğim’’ dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 5 Yorum

Halide palandöken

14 Ekim 2017 Cumartesi 20:51

Zülküf Eta ya yapılan saygısızlığı kınıyorum sonuna kadar destekliyorum

ekrem bora

14 Ekim 2017 Cumartesi 11:18

zülküf etayı sonuna kadar destekliyoruz.madem üye değil neden milletvekili adayı yaptınız.

Abdullah Kanpara

14 Ekim 2017 Cumartesi 00:39

Serhat Duyar, demek ki fetöculeri partiden temizliyor ha, kimmiş o fetocüler? delikanlıysa, şerefliyse, namusluysa, adamsa , onurluysa çıksın isim versin.

Arif aktepe

13 Ekim 2017 Cuma 19:41

Zülküf Eta'ya yapılan saygısızlığı kınıyorum

Nihat yazan

13 Ekim 2017 Cuma 19:26

Büyük Birlik Partisi il teşkilatının da böyle durumların olması çok çok üzücü Zülküf Eta kardeşimizi sonuna destekliyoruz

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Fikret Gökmen; “Artık önüne gelen bilirkişi olamayacak”

Fikret Gökmen; “Artık önüne gelen bilirkişi olamayacak”