20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,924 TL
  • 4,605 TL
  • 162,19 TL
  • 103.912
KOCAELİ 28°

ZÜLKÜF ETA: “HUKUK MÜCADELEMDEN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİM”

Zülküf Eta: “Hukuk mücadelemden asla vazgeçmeyeceğim”

Yarın yapılacak olan BBP il Kongresinde üye olmadığı gerekçesi ile aday olamayan Zülküf Eta “Hukuk mücadelemden de asla vazgeçmeyeceğim” dedi.

14 Ekim 2017 Cumartesi 19:14 Siyaset
Kongre öncesi büyük tartışmalar yaşanan, hazırlanan delege listesi, sebebiyle suç duyurusunda bile bulunulan BBP İl Kongresi yarın yapılacak. Kongrede aday olacağını açıklayan ama üye olmadığı gerekçesi ile adaylığı engellenen Zülküf Eta, yaptığı açıklama ile hukuk mücadelesine devam edeceğini belirtti.

“Kocaeli İlimiz de alınan İl kongresi ile ilgili adaylık surecim tam bir hukuk mücadelesine dönüştü” diyen Eta, yarın yapıalcak kongreye katılmayacağını açıkladı. Eta, “15 Ekimde gerçekleşecek olan Kocaeli il kongremizde işlenen hukuksuzluk ve kongrenin hukuka uygun olmadığı apaçık ortada Meşruiyetine inanmadığım bir kongreye aday olmayacağımı nasıl aday olduğumu sizlerle paylaştı isem olmayacağımı da sizinle paylaşıyorum. Bundan sonraki sureci de hukuk mücadelesi olarak devam ettireceğim. İl yöneticisi milletvekili adaylığım ve Genel merkez delegesi olmam ve tüzük kurultayında oy kullanmama rağmen ben partiye üye değilsem değerli parti yöneticilerimin ayıbı ve ihmalidir” dedi. 

Zülküf Eta açıklamasına şöyle devam etti; “Belirttiğim gibi kongre sürecinden bugüne kadar hukuk mücadelesi verdim vermeye de devam edeceğim. En çok adalet mağduru olan partim kendisi adalet ararken maalesef kendileri adaletli olamıyorlar ‘aidat ver’ diyorlar veriyorum il yöneticiliği milletvekili adaylığı yapıyorum, 2 il kongresi ve 1 genel merkez tüzük kurultayında kullandığım oylar geçerli sayılıyor, il başkanlığına aday olunca da ‘sen üyemiz değilsin’ deniyor. Madem öyle, gerçekleşen kongrelerin tümünün iptal edilmesi gerekmez mi? Hukuken pazar günkü yapılacak olan kongrenin de başından sonuna kadar dayatma ve hukuksuzluk içinde geçecek bir kongre olması sebebiyle kongreye katılmayacağımı beyan ederim. 
Hukuk mücadelemden de asla vaz geçmeyeceğim.  Bizler aşımızdan, işinizden, evlerimizde feragat ve ihmal edip seve seve peşinden koştuğumuz bu davanın ve muhsini duruşun geri gelmesi için tüm oyunlara, hukuksuzluğa, fırıldaklığa karşı siz değerli dava arkadaşlarımızla birlikte karşı duracağımın sözünü veriyorum. Bizlerin koltuk makam mevki heveslisi olmadığını cümle alem biliyor. 9 yıldır adalet hukuk deyip bağırıyoruz maalesef o adaleti hakkı hukuku daha içimizde sağlayamamışız. Üzülerek bunu görüyor ve yaşıyoruz. Rabbim ülkemiz milletimiz ve davamız için hayırlı olanı versin. Tüm dostlarıma dava arkadaşlarıma ve Türk milletine saygılarımı sunarım.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Bu kameralarla alkol alanlar mı fişleniyor?

Bu kameralarla alkol alanlar mı fişleniyor?