25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,18 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

YILDIRIM, SARI LİSTEYE CEVAP VERDİ; “ŞIK BİR DAVRANIŞ OLMADI”

Yıldırım, sarı listeye cevap verdi; “ŞIK BİR DAVRANIŞ OLMADI”

1 Ekim Pazar günü yapılacak ve 36 delegenin seçileceği Yahya Kaptan’da liste savaşları yaşanırken sarı listeyi temsil edenler bugün basın açıklaması yaparak.

28 Eylül 2017 Perşembe 19:31 Siyaset
 Selman Yıldırım ve ekibine suçlamalarda bulunmuştu. Yıldırım ve ekibinin kendilerini Hikmet Erenkaya’nın ekibi olmakla itham ettiğini ifade eden Sarı liste, bu zamana kadar kendilerinin sürekli dışlandığını ve kendilerine saygısızlık yapıldığını da ifade etmişti. 

TARZIM DEĞİL
Haberin ardından görüşünü aldığımız Selman Yıldırım, partililerin bu şekilde açıklama yapmasının hiç şık olmadığını söyledi. Yıldırım, “Delege seçimlerinde her zaman uzlaşmadan yana oldum. Farklı listelerden ziyade istişare edilerek ve mahalle dengeleri korunarak delege seçimlerinin yapılmasından yana oldum. İki hatta üç liste çıkan mahalleler oldu ama butavrımdan dolayı genellikle tek listede uzlaşıldı. Başkasını kötülemek, yanlışını eksiğini ortaya çıkararak siyaset yapmak benim tarzım değil” dedi. 

AKP GİBİ YAPAMIYORUZ
Sarı listedeki CHP’lilerin yaptığı açıklama ve tavırlarını hiç şık bulmadığını da sözlerine ekleyen Yıldırım, “Suçladıkları gibi bir değerlendirmede hiç bulunmadım. Ama haberden çok huzursuz oldum.  Hepimiz kocaman insanlarız ve kendi irademizi ortaya koyuyoruz sonuçta. Bu bir delege yarışı. Birbirimizi kırmaya gerek yok. Fikrimi sorana uzlaşarak yapın diyorum her zaman. Hatta AKP’yi örnek gösteriyorum. Onlar sürekli istişare ve uzlaşarak yapıyor biz neden yapamıyoruz diye telkinlerde bulunuyorum” dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Genç işçinin öldüğü fırının sahibi tutuklandı

Genç işçinin öldüğü fırının sahibi tutuklandı