19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

YAVAŞIN BEYLER ''ÜNLÜ SEN HİÇ SOPA YEMEDİN''

YAVAŞIN BEYLER ''ÜNLÜ SEN HİÇ SOPA YEMEDİN''

MHP’den istifa eden ve Meral Akşener’in yanında siyasete girmeye hazırlanan eski partililer istifa konusunda basın açıklaması yaptılar. Eski MKYK üyesi İl Başkanı Aydın Ünlü’nün baskı yaptığını vurgulayarak,’’istifa edenlerin isim listelerini bilerek vermiyoruz’ iddiasında bulundu.

06 Ağustos 2017 Pazar 13:18 Siyaset

ÜNLÜ BASKI YAPIYOR

Geçtiğimiz hafta MHP Gölcül İlçe teşkilatına bağlı 410 üyenin istifa ettiği açıklanmış, fakat sayının 410 değil 145 olduğu ortaya çıkmıştı MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ise istifa dilekçelerinin partiye gelmediğini ve MHP'den 410 kişinin istifa etmesinin mümkün olmadığını ifade etmişti. İstifa tartışmaları sürerken İlçe Seçim Kurulu tarafından toplu istifa dilekçeleri kabul edilmemiş ve bireysel başvuru yapılması talep edilmişti. Gölcükte bir toplantı düzenleyen eski MHP'liler merak edilen konularla ilgiliaçıklamalarda bulundu. Eski MKYK Üyesi Adnan Özdere istifa listelerinin bilerek verilmediğini, istifa eden insanlara baskı uygulandığını öne sürdü.

ÜNLÜ'YE SERT ÇIKTI
İstifa konuları ile ilgili açıklamalarda bulunan ve MHP İl Başkanı AYDIN Ünlü'ye yönelik sert açıklamalarda bulunan MHP Eski MKYK üyesi Adnan Özdere "İzmitten zatın biri diyor ki siz iki elin parmaklarını geçmezsiniz. Ya sen hiç sopa yemedin ya da sayı saymasını bilmiyorsun. Yıllardan beri mücadele yürüten arkadaşlarımız var burada. İsmail ağabeyimiz partinin kurucusu ve bizim ağabeyimiz. İlçe başkanlarımız var, belde başkanlarımız var, görevden alınan ilçe başkanlarımız var, meclis üyelerimiz var. Belde tabelasını indirdiler' diyorlar. Esas tabelayı indirenler Ankara'da. Gönüllerdeki tabelayı sildiler. O yüzden yeni bir oluşum içine girdik. Hemşehrimiz olan Meral Akşener'in yanında yer alacağız ve kendisinedestek vereceğiz. Bu ayrılanlar hiç hizmet yapmamış diyorlar ama bu işi buradaki arkadaşlar götürdü. Buradaki arkadaşlar görev almış, yöneticilik yapmış kişiler. Orada kalan arkadaşlarımız var Allah da onların yardımcısı olsun. Şu anda 360 istifa var ve bu sayı 500'ü geçecek. Bir ay sonra görecekler kaç kişi olduğunu.İsim listesi de bilerek vermiyoruz. Çünkü insanları rahatsız ediyorlar, insanların üzerinde baskı kuruyorlar." Dedi.

EMZİKLİ BEBEK İMASI
Özdere’nin ardından söz alan İsmail Eroğlu ise  “Önemli olan bu iradeyi ortaya koyanlardır. Bu irade, kendi misyonundan ayrılıp koptuğunun kanıtıdır. Bizim şahsi irademizi ortaya koyarak ayrıldığımızı bilsinler. Büyükşehir belediye başkanlığını alma iddiası vardır. 29 Ekim’de 29 bin kişi ile yürüme iddiası vardır. Son derece eğlenceli arkadaşımız. Bir elin parmakları kadar diyebiliyor. Aydın Ünlü emzikli bebek iken bizler bu partide mücadele ediyorduk. İlçelerde, merkezde, beldelerde görev yapmış arkadaşlarımız burada. Onların bütün gayretleri bu iradeyi gizlemek. Milletin menfaatlerine gelince orada cüce kalıyorlar" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Gölcük'de İntihar girişimi

Gölcük'de İntihar girişimi