23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,906 TL
  • 4,628 TL
  • 162,37 TL
  • 106.270
KOCAELİ 28°

YAPMAMIZ GEREKENLERİ YAPMADIK! BİZİ AFFEDİN...

Yapmamız gerekenleri yapmadık! Bizi affedin...

AKP Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Adana'da meydana gelen yurt faciasına değindi.

30 Kasım 2016 Çarşamba 20:06 Siyaset

AKP Kocaeli Milletvekili Sami Çakır dün Adana'da gerçekleşen yurt yangınında hayatını kaybeden 11 öğrenci ve 1 görevli için sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. İşte Sami Çakır'ın o paylaşımı...

 

Değerli Dostlar
Hiç bir şey söyleyememenin ne demek olduğunu dün akşamdan beri bir daha, bir daha yaşıyor olmanın tam içindeyim.
Coğrafyamızda yaşanan acıların,kederlerin,zulümlerin,bizi çepeçevre kuşattığı şu vahşi çağ ve anlayışın bizi nereye dayamak nereye sıkıştırmak istediğini tartışa duralım.
Dün akşam Adana Aladağ'da bir yurtta meydana gelen feci olayla ilgili olarak işte bu anlamda söylenecek o kadar çok şey varken konuşamaz, söyleyemez bir hali yaşarsınız.
Aklın,fikrin, duyguların iş yapmadığı,yapamadığı bir ana kilitlenmek ve oradan nasıl çıkacağını bilememek gibi zor zamanlarda bir yenilenmenin gerekliliği,bir öz eleştiri yapmada geç kalmış olunacağı şüphesine kapılmadan tam da burada bunu yapmamız gerekir deme mecburiyetinde olduğumuzu kabul etmeliyiz.
Ah bu çocuklar,bizim çocuklar Allah'ın bize emaneti çocuklar.Bizi affedin,bize hakkınızı helal edin,üzerimizdeki haklarınızı koruyamadığımız için,yaptığımız yanlışlıklar için ,yapmamız gerekenleri yapmadığımız,yapamadığımız için bizi affedin.
On biri ufak fidan on iki can onlara Allah'tan rahmet diliyorum yakınlarının başı sağ olsun.
Söylenecek hiç bir söz gözümüzden sakındığımız canlarımız için bir karşılık taşımaz biliyorum.Umudum ve duam odur ki bu faciadan gereken ders çıkarılır, yarın aynı ateşi bir daha yaşamayacak,içimizi bir daha yakmayacak tüm tedbir ve gerekenleri yerine getirecek bir anlayışa yönelmemizi sağlar. 
Bu gün böyle bir olay üzerinden hiç bir yorum yapmamayı,sadece acının tazeliğini koruması,büyüklüğü ile ilgili olarak ama sadece bu gün için yapmıyor adalet ve vicdan terazisinin hiç bir zaman yanılmayacağını hatırlatmak istiyorum.
Tekrarı ile karşılaşmamak duasıyla, tekrar;ölülerimize Allah'tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar yakınlarına sabırlar diliyorum.
Selam ile 
Sami ÇAKIR

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Görevden alınan  Kandıra Kaymakamı gözaltına alınmış!

Görevden alınan Kandıra Kaymakamı gözaltına alınmış!