23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,918 TL
  • 4,646 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

YAMAN, YUKARI HEREKE ’DE COŞKUYLA KARŞILANDI

Yaman, Yukarı Hereke ’de coşkuyla karşılandı

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Körfez Yukarı Hereke de gün boyu çalışmalarda bulundu

27 Mart 2017 Pazartesi 11:41 Siyaset

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halkoylaması için Kocaeli’nin dört bir yanında sokak sokak, ev ev çalışmalarını sürdüren AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’ın son durağı Yukarı Hereke Mahallesi oldu. Sabah başlayan yoğun trafiğinde Yukarı Herekeliler Yaman’ı coşkuyla karşıladı. 

 

YAMAN’A BÜYÜK İLGİ
Yaman’ın Yukarı Hereke’de ki çalışmasına Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, AK Parti Körfez İlçe Başkanı Osman Badem, SKM Başkanı Şaban Aydın’da eşlik etti. Yukarı Hereke’de sabah Seçim Koordinasyon Merkezi’nde Yaman ve beraberindekiler öncelikle Yukarı Hereke Karanlık Dere Cami Cemaati ile bir araya geldi. Ev ziyaretleri yapan Yaman, burada trafik kazası geçiren Cesim Uçar ve Hacı Rıfat Kesmen’e, rahatsızlığı nedeniyle evinde yatan Nimet Kurhan’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Ardından kutsal topraklardan dönen Hacı Seracettin Dağ’ı daha sonra ise Hacı Muhammet Şahin’in, Yaşar Human ve Gülizar Şeker’i ziyaret ederek dualarını aldı.

 

GENÇLERDEN DESTEK İSTEDİ 
Yaman Yukarı Herek ziyaretleri çerçevesinde gençlerle de bir araya geldi.  Yukarı Hereke Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Derneği Yönetimi tarafından dernek lokalinde ağırlanan Yaman burada 16 Nisan’da yapılacak referandum ’da neden “evet” denilmesi gerektiğini anlatarak gençlerden destek istedi.

 

GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN ‘EVET’ DİYECEĞİZ
Ev ziyaretlerinde kadınlarla da bir araya gelen Yaman, Kadınlardan destek istedi. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği ev toplantısında Yaman burada kadınlara yaptığı konuşmada “Kalıcı siyasi istikrar için, hızlı ve etkili icraat için, güçlü yasama güçlü icraat için, güvenli ve huzurlu bir Türkiye için, güçlü Meclis güçlü temsil için, birlik ve uzlaşma için, güçlü yönetim güçlü Türkiye güçlü lider için, çocuklarımızın geleceği için, gençlerimizin kadınlarımızın geleceği için, PKK terörünün bitmesi, FETO terörü ve tüm uzantılarının sökülüp atılması için, Avrupa ülkelerinin bugün yaptıklarını gördüğümüz için inşallah evet diyeceğiz. Onlar niçin uğraşıyorlar. Türkiye’deki ‘evet’in onlara ne getireceğini aslında çok iyi biliyorlar, Türkiye’nin hangi noktalara taşınacağını, hangi güçlerinin ve imkânların artık Türkiye’den yana olduklarını çok iyi bildikleri için onların “Hayır’ına karşılık bizlerinde güçlü bir ‘evet’i olacaktır.

 

‘ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ AK PARTİ MESELESİ DEĞİL’
Türkiye’nin demokrasi tarihinden örnekler gösteren Yaman, ‘Anayasa değişikliğini damdan düşermiş gibi yansıtıyorlar. Türkiye’de her şey yolundaydı, güçlüsünüz, ne istediniz de yapamadınız deniliyor. Anayasa değişikliği AK Parti meselesi değil. Anayasa değişikliği Türkiye’nin milletimizin meselesi, 80 milyonun meselesi, gelecek nesillere bırakacağımız Türkiye’nin meselesi. Gelecek nesillere problemsiz, sorunları çözülmüş, demokrasisi tam olarak işleyen bir Türkiye bırakmak istiyorsak belki geç bile kalındı Anayasa değişikliğinde.’ dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Sahte Sanık İfade Verdi, Asıl Sanık Ceza Aldı

Sahte Sanık İfade Verdi, Asıl Sanık Ceza Aldı