20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,869 TL
  • 4,547 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

YALÇINÖZ: OYUMU KİMSEYE İSPAT ETME GİBİ BİR DURUMUM YOK

Yalçınöz: Oyumu kimseye ispat etme gibi bir durumum yok

MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz referandumda açık oy kullandığı iddialarını değerlendirerek bir açıklamada bulundu

18 Nisan 2017 Salı 18:06 Siyaset

Yalçınöz açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Türk milleti tarihi nitelikli demokrasi imtihanından alnının akıyla çıkmış, tercihini sandıkta göstermiştir. 18 maddelik anayasa değişikliğinin oylandığı 16 Nisan halk oylaması yüksek bir katılım, takdir edilecek huzur ve güven ortamında tezahür etmiştir. Aziz milletimiz büyük bir olgunluk içinde sandığa gitmiş ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilmesine hür iradesi ile onay vermiştir. Bu çok önemli bir başarı, ihmal ve inkarı imkansız bir kazanımdır. Egemenliğin yegane sahibi büyük Türk milleti ülkesinin geleceği hakkında son sözü söylemiştir. İstiklal ve istikbaline sahip çıkmıştır. Buna herkes saygı göstermek durumundadır.  Bu sonucun ülkemize, Türk milletine, siyasi partimize kutlu olmasını yürekten diliyorum. Milli iradenin Evet yönünde tecelli etmesiyle devlet ve siyaset hayatımızda yeni bir döneme girilmiştir. 16 Nisan referamdumunda kıt imkanlara aldırmadan samimiyetle inançla ve azimle mücadele ederek ülkemiz için ettiği yeminin gereğini yapan, bunun için çalışan tüm yönetici arkadaşlarımı, SKM Başkanımı, kadın kollarını, sandık kurullarında görev alan vatan evlatlarını kutluyorum. İzmit'te MHP üzerine düşenin fazlasını yapmıştır. Bizim yeminimiz vardı. Dava arkadaşlarımın Evet oyu kullandığına eminim.Bizler ülkemizin geleceğine yüzdelik olarak bakmayız. Bu başarının simgesidir. Elimizde 689 tane ıslak imzalı tutanağımız var. Şimdi kalkacaklar MHP sandığa gitmedi diyecekler, kimse diyemez." 


OYUMU KİMSEYE İSPAT ETME GİBİ BİR DURUMUM YOK
Referandum günü açık oy kullandığı iddialarını da değerlendiren Yalçınöz, "1018 nolu sandıkta bir yanlışı tespit ettik. Oy kullanmak için kimliğimi verdiğimde benden imza atmamı istediler fakat oy kullandıktan sonra imza atılır. Ben de işlemin nasıl yapıldığını anlattım.  Ardından oy kullanmak için kabine gittiğimde de bana oy kullanamayacağımı söyleyerek tepki gösterdiler. Ben mührümü basıp oyumu kullandım ve çıktığımda da kullandım anlamında kabinin önünde zarfımı gösterdim. Yanlarına giderek Evet oyumu göstermem ya da danışmanımın orada güçlük çıkarması gibi bir durum söz konusu değil. Yanımda bulunan da benim danışmanım değil başkan yardımcımdır. Koruma ile gezmiyorum. Oyumu kimseye ispat etme gibi bir durumum da yok. Ben kendim aylar öncesinde zaten belirtmişim Evet oyu vereceğimi. Olay adliyeye intikal ettiyse de biz gider savunmamızı yaparız. Orada bana provokasyon yapılmış olabilir çünkü oyumu engellemeye çalıştılar. Bizim oyumuzu saklayacak ya da gösterecek bir durumumuz yok." Dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Eylemciler kaçtı polis kovaladı

Eylemciler kaçtı polis kovaladı