24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,939 TL
  • 4,677 TL
  • 163,24 TL
  • 105.100
KOCAELİ 28°

VEKİL YILMAZ, İKİLİ EĞİTİM SORUNUNU TAKİPTE

VEKİL YILMAZ, İKİLİ EĞİTİM SORUNUNU TAKİPTE

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Kocaeli’de İkili Eğitim yapan okulların Tekli eğitime geçişi için atılacak adımları yakından takip ediyor.

18 Mayıs 2017 Perşembe 15:27 Siyaset

Bu konuda ilçe bazlı toplantılar gerçekleştiren Yılmaz, sorunun yoğun yaşandığı Gebze, İzmit ve Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde toplantılar gerçekleştirdi. Ak Parti İlçe Başkanlarının da hazır bulunduğu toplantılarda, ilçelerde ikili eğitim yapan okullar hakkında İlçe Müdürlerinden brifing alındı. Daha sonra ikili eğitim yapan okullar ziyaret edilerek okulların sorunları ve ihtiyaçları yerinde incelendi. Okul idarecileri ile de bir araya gelen Yılmaz, öğrencilerle de buluşmayı ihmal etmedi. 


İZMİT’TE İNCELEME
Gebze ve Darıca ziyaretlerinin ardından İzmit’te toplantı gerçekleştiren Mehmet Akif Yılmaz, burada da İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen’den İzmit’teki okulların İkili Eğitim durumu hakkında bilgiler aldı. İlçe Müdürü Akmanşen, İzmit’teki ikili eğitim yapan okullar hakkında detaylı bir sunum yaparak vekil Yılmaz’ı bilgilendirdi. 
Konu hakkında açıklama yapan Yılmaz; “Hedefimiz 2019 yılına kadar Kocaeli’de bu sorunu tamamen çözmek. Bunun için öncelikle yapılan okul yatırımlarını sorunu çözmeye yönelik olarak planlıyoruz. Okul alım bölgeleri üzerinde yapılan hassas çalışmalarla ve bu sene tamamlanacak okul yatırımları ile birlikte, önümüzdeki Eğitim-Öğretim döneminde İkili Eğitim yapan okullarımızda ciddi bir azalma olacak. İnşallah 2019-2020 Eğitim-Öğretim sezonunda sorunu tamamen ortadan kaldırmayı planlıyoruz. Evlatlarımıza daha verimli bir Eğitim ortamı hazırlamak hepimizin boynunun borcudur.” dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Songül Kaya’dan 19 Mayıs açıklaması

Songül Kaya’dan 19 Mayıs açıklaması