20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,866 TL
  • 4,538 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

VE MELİH GÖKÇEK İSTİFA EDİYOR

Ve Melih Gökçek istifa ediyor

Abdulkadir Selvi, bugün yayımlanan köşe yazısında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Melih Gökçek'in hafta sonunda istifa etme kararı aldığını ve bunu bu hafta içinde gerçekleştireceğini iddia etti.

16 Ekim 2017 Pazartesi 09:56 Siyaset
Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugün yayımlanan köşe yazısında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Melih Gökçek'in hafta sonunda istifa etme kararı aldığını ve bunu bu hafta içinde gerçekleştireceğini iddia etti. Selvi ayrıca Gökçek'in yerine gelecek isim için de "İbre şimdilik Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’den yana" ifadelerini kullandı.

Selvi, "Gökçek istifa ediyor mu?" başlığıyla yayımlanan yazısında Pazar günü Melih Gökçek’in makamını topladığı, pazartesi ya da salı günü istifa edeceği haberleri yayıldı. Görüştüğüm kaynaklar ise böyle bir sürecin beklenebileceğini ancak yine de ihtiyatlı olmak gerektiğini söyledi" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın Gökçek'le yaptığı görüşmede "Bu işi uzatma istifa et" dediğini belirten Selvi, "Gökçek’le ilgili sürecin kolay olmayacağı biliniyordu. Öyle de oldu. Ama sanıyorum Gökçekkrizinde sona gelindi. Erdoğan’ı ikna edemeyeceğini anlayan Gökçek’in istifa kararı aldığı söyleniyor. Peki Gökçek giderken yerine kim gelecek? İbre şimdilik Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’den yana" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kocaeli için zabıt katibi alınacak

Kocaeli için zabıt katibi alınacak