24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,926 TL
  • 4,653 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

ÜMİT KOCASAKAL TERÖRİST DESTEKÇİSİ

Ümit Kocasakal terörist destekçisi

Karamürsel Belediyesi'nin Şubat ayı meclis toplantısında "terörist" tartışması gündeme oturdu. Belediye başkanı Yıldırım, Ümit Kocasakal'a "terörist destekçisi" dedi.

01 Şubat 2017 Çarşamba 22:39 Siyaset

Karamürsel Belediye başkanı İsmail Yıldırım ve CHP meclis üyeleri arasında başlayan sözlü atışmada eski baro başkanı Ümit Kocasakal'ın Karamürsel'e geldiğinde kendisine konferans salonu verilmemesi gündeme geldi.

 

Yıldırım'ın "Eski baro başkanı Ümit Kocasakal için teröristlere yardım eden bir kişidir, siz nasıl olurda böyle birini Karamürsel'e getirirsiniz" demesi üzerine söz alan, CHP Meclis üyesi Orhan Demirel, bu yapmış olduğunuz itham çok ağır bir ithamdır ve sizin gibi birine böyle bir ithamı yakıştıramadım; bunun için özür dilemenizi bekliyorum diyen Orhan Demirel, bu ülkede eğer 3 dönem Türkiye Cumhuriyeti baro başkanlığı yapmış bir kişiyi, terörist olmakla suçlamanız kabul edilir gibi değil.
 

Sizin partinizin milletvekilleri sınır kapılarında "PKK" militanlarını davul ile zurna ile kol kola karşıladığınızı ne çabuk unuttunuz, diyen Orhan Demirel bizler unutmadık dedi. Şimdi bunları yapan bir siyasi partinin içerisinde yer alıp, birde çekinmeden bizlerin davet ettiği ve şerefi ile onuru ile 3 dönem Baro başkanlığı yapan Ümit Kocasakal için terörist demenizi şiddetle kınıyorum dedi.
 

İsmail Yıldırım özür dilemeyeceğim derken, bu ülkede teröristlerin özgürlüğünü, teröristlerin söylemlerini savunanların, teröristlerle kol kola gezenlerin birlik ve beraberliği sağlayacağına inanmayan bir zihniyete sahibim. Teröristlere kol kanat geren onların destekçiliğini yapan hiçbir konuşmacı, Karamürsel Belediyesine ait herhangi bir yerde program yapamayacaktır, hiçbir imkandan yararlanamayacaktır dedi.


SONRASINDA MECLİS GÜNDEMİNE GEÇİLDİ

1.Madde olan; ‘’Nusretiye ve Akpınar olarak iki isim olan mahallemizin adının resmi olarak tek isim altında kayıtlarda birleştirilmesi için gerekli meclis kararının alınması talebi’’ oldu. 1. Maddenin komisyona aktarılması kararı alındı. Mahalle muhtarlığınca meclis başkanlığına verilen dilekçe de Mahalle adının Akpınar olarak tescil edilmesi istendi. 2.Madde ise; ‘’Karamürsel Belediye logosunun yeniden düzenlenmesi ile ilgili çalışma yapılması talebi’’ oldu. Oylamaya sunulan maddenin de komisyona aktarılarak incelenmesine karar verildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Hülya Sancaklı bugün defnedilecek

Hülya Sancaklı bugün defnedilecek